Olisiko yritettävä etelää (=afrikka) tai sitten kohti länttä ts. latinot eli impperialistin takapiha ?
k. haans.sea
Nyt näyttää kovasti siltä, että EU-NATO-laajenemis-vehkeily idän suunnalla lakkaa.
23
125
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Putinatsit muistelee että kuinkas Ceausesculle kävikään.
Ei auttanut Securitate väistämättömän edessä.- Anonyymi00014UUSI
Oli jo aikakin
- Anonyymi00002UUSI
Ukraina olisi mitä ilmeisimmin ollut tärkeä "talouskasvun" eli ukrainan luonnonvarojen ryöstön kannalta mutta nyt kaikki on epävarmaa ja rahaa on uus-kolonialistelta palanut jo lähes 1000 miljardia dollaria plus euroa (siis yhteensä uus-kolonialistien panokset )
- Anonyymi00003UUSI
Siksikö putistanin talous sukeltaa?
Ryöstettävä on loppumassa. - Anonyymi00004UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Siksikö putistanin talous sukeltaa?
Ryöstettävä on loppumassa.Et ole selvästikään asioista perillä. Venäjän talous ei sakkaa, mutta EUnukit on ryöstäneet Venäjän 350miljardia. Ryöstetyn omaisuuden palautus on edessä, mutta EUnukit on ryöstösaaliin jo kuluttaneet.
Anonyymi00004 kirjoitti:
Et ole selvästikään asioista perillä. Venäjän talous ei sakkaa, mutta EUnukit on ryöstäneet Venäjän 350miljardia. Ryöstetyn omaisuuden palautus on edessä, mutta EUnukit on ryöstösaaliin jo kuluttaneet.
Venäjälle palautetaan ainoastaan Ukrainassa kaatuneet toppahousut ja mahdolliset irronneet ruumiinosat jos niitä vaivaudutaan etsimään😁
- Anonyymi00008UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Siksikö putistanin talous sukeltaa?
Ryöstettävä on loppumassa.Trumpin ja kätyrinsä suomen talous on romahtanut jo !
- Anonyymi00015UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Siksikö putistanin talous sukeltaa?
Ryöstettävä on loppumassa.WC-pöntöt on jo viety.
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00015 kirjoitti:
WC-pöntöt on jo viety.
Kultaiset wc pytyt ukrolassa porsastelee oligarkit🐷
- Anonyymi00005UUSI
Natoniilot ei saanutkaan ukrainaa.
Miksi Ukrainan pitäisi olla Natossa? Jos turvatakuut ovat hyvät niin Nato-jäsenyydellä ei ole merkitystä. Pääasia että toppahousut pysyvät omalla tontillaan.
- Anonyymi00006UUSI
Ei Nato laajene aktiivisesti minnekään. Naton sateenvarjon alle tullaan turvaan vapaaehtoisesti.
- Anonyymi00007UUSI
Kansojen vankila toimii toisin. Sinne pakotetaan liittymään aseella uhaten.
- Anonyymi00011UUSI
>>Naton sateenvarjon alle tullaan turvaan vapaaehtoisesti.
Tarkoitat tietenkin kusiais-eliittiä. Kansahan ei näistä asioista päätä, ei edes suomessa ! - Anonyymi00018UUSI
Voi miten naivi kirjoitua.
- Anonyymi00009UUSI
Voip näyttää vaan voip olla näyttämättäkin sano entinen ukko pojalle, kun se kysyi, että näyttääköhän se Liisa mulle.
- Anonyymi00010UUSI
Japani on seuraava natomaa.
- Anonyymi00012UUSI
käydäänkö jo neuvotteluja ?
- Anonyymi00019UUSI
Natsit liittoutuu.
- Anonyymi00013UUSI
Putinin tavoite on ollut laajentaa Venäjää ja tehdä siitä jälleen Suurvalta, sekä samaan aikaan estää Naton laajeneminen.
No Suomi ja Ruotsi liittyi Natoon ja Kremlin suurvaltapyrkimykset on tuhottu Ukrainan aroille.
Kiinalaiset on ujuttaneet Venäjälle jo miljoona kinukkia ilmeisenä tavoitteenaan tarttua tilaisuuteen, jos Venäjä sortuu. Siperia öljy- ja kaasuvarat kun kiinnostaa Xi:tä.
(Kiinan ja Venäjän välillä ei ole viisumipakkoa)
ps terkkuja Pietariin ;-) - Anonyymi00017UUSI
Voipi kuule olla että trumppi vielä mitätöi suomen nato jäsenyyden kunhan suomi on ensin impattu kuiviin velkavaroistaan
- Anonyymi00020UUSI
Se olisi mahtavaa. Sitä odotellessa.
- Anonyymi00021UUSI
Oikeisto-YLEllä esiintyy sellainen heppu jota kutsuisin moskovan RENEksi.
Tämä oikeisto-propagandisti yrittää todistella, että venäjä on edistynyt "huonosti" ukrainassa ja vertaa kulunutta 4 vuotta toisen maailmansodan tapahtumiin.
No, euro-kapitalisti laulaa näiden lauluja, sillä 4 vuotta ukrainassa on kulunut vain siksi, että uus-kolonialistit ovat panneet palamaan rahaa aseisiin ja näin saaneet viivitettyä sodan lopputulosta.
1000 miljardia on paljon rahaa, se on niin kova hinta eu-kapitalisteille, että ne joutuvat JAKAMAAN TEILLE LOPPUTILEJÄ, rahoittaakseen tätä sotaa.
Loput fyrkat ne pistävät kylymästi omiin taskuihinsa ....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18144944/shokki-uutinen--100-tuh-rikkainta-kahmi-itselleen-yli--puolet-palkka-potista-!
Tämä leikki, arvon sopuli, tietää SINULLE todella kehnoja aikoja. Proapagandistien "hyvinvointialueet" muuttuvat pahoivoiviksi, maailman onnellisuus katoaa kuin tuhka tuuleen !
t. haans.sea ja terveisiä moskova-RENElle, naurattaa juttusi :==))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 814492
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1224167Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀454142BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1723323Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome602633- 1792585
Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582577Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main352572Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?682459Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik432132