Marinin hallitus ja metsät

Anonyymi-ap

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/33532c9f-1820-47c6-80f1-6af7e19f3c82

Marin hallitus se vihersosialistinen hallitus päätti että metsät ovat päästölähteet.
Orpon ja Purran hallitus päätti tukia ja vastaus, eivät vaan hiilinieluja.
Kymmeniä, satoja vuosia metsät olleet maapallon keuhkot, Marinin kaudella rajan takana Ruotsissa metsät olivat edelleen hiilinieluja mutta kun raja ylitettiin metsät muuttuivat päästölähteiksi yksistään täällä meillä......tuohon vipuun ja valehteluun perustui vihersosialisti hallituksen manipulointi.
Älkää hyvät ihmiset uskoko sitä mitä sosialistit puhuvat ja ovat tekevinään, syövät ja tuhoavat lopunkin Suomessa pärjäämisen.

7

225

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eihän Marin ole mikään metsän tutkija ja ei osaa.tehdä metsä tutkimuksia . Kyllä joka tutkii metsien hiiliniuluja vaatii useamman vuoden koulutuksen siihen .

      • Anonyymi00002

        Miksei tuota isoa virhettä korjata? Miten Ruotsi onnistui tekemään viisaat päätökset?


      • Anonyymi00003

        Sinulle, kyllä se oli silloinen hallitus joka pisti sanat suuhun ja tekstit paperiin kuinka ja mitä metsistä puhutaan tuossa koko maapallon eristyksellisessä vihreässä siirtymässä. Tytöt piti tuota vihreää siirtymää kunniakkaampana kuin omaa kunniaa siitä kertoo bilevideoit!


      • Anonyymi00005
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Sinulle, kyllä se oli silloinen hallitus joka pisti sanat suuhun ja tekstit paperiin kuinka ja mitä metsistä puhutaan tuossa koko maapallon eristyksellisessä vihreässä siirtymässä. Tytöt piti tuota vihreää siirtymää kunniakkaampana kuin omaa kunniaa siitä kertoo bilevideoit!

        Eristyksissä todellakin oltiin ja vieläkin rasitteena. Biletys todellakin tärkeintä kun "rahaa oli". Nyt ollaan velkaloukussa koko kansa.


    • Anonyymi00004

      Mitä on julkinen totuus ?
      No ei ainakaan totuus.

    • Anonyymi00006

      Nielu tai päästö mutta realistista kuvaa tästä asiasta ei saada katsomalla metsiä. Metsien suojelu ja niiden käyttö hiileksi ovat kaksi aivan eri asiaa.
      Ilmastopolitiikka ja metsien käyttö on nidottu yhteen ja koko päästökauppa ja ilmastohässäkkä on valmis.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      269
      1082
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      890
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      228
      860
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      79
      733
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      717
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      100
      624
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      541
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      509
    Aihe