Silmien kiristys ei ole rasismia.
Missin tapauksessa on menty metsään, ammuttu hyttystä tykillä.
Rasismin käsite on hämärtynyt.
Silmien kiristys ei ole rasismia
19
308
Vastaukset
- Anonyymi00001
Voisihan sitä ainakin käyttäytyä ja olla vetelemättä silmiään kommenttien kera.
Jokainen on vastuussa omista tekemisistään ja siitä mitä someen suoltaa.
Hyvär käytöstavat kunniaan myös sinne eduskuntaan.- Anonyymi00021
Mistä tiedät, ettei se ollut kaveri, joka sen kuvan teksteineen julkaisi? Silmien venyttelyn sellaisenaan, ei ole rasismia, vaan riippuu tilanteesta ja asiayhteydestä. Missin kuvan tapauksessa se oli se kuvateksti, joka vaikutti.
- Anonyymi00023
Erään puolueen kaksi edustajaa vielä kärjistivät tilannetta julkaisemalla oman venyttelynsä. Tämä kaikkihan oli suuri aarre vihervasemmistolle, joka kiirehti heti varmistamaan kohun ulkomaanvienti. Muutama hieman vajaaälyinen törttöili suuren kohun. Muutama vajaaälyinen lisää viemään asia kansainväliseksi. No. Hallituksellahan ei nykyisin ole pähkinöitä purtavana, niin onpahan nyt ainakin yksi. Hyvää joulua!
- Anonyymi00002
Onko kaikki ihmiset tulleet rasismi hulluiksi.
- Anonyymi00003
Rasismi... niin ja siitä jatkuva ohjelma lehdissä ja TV.ssä. Olisko tässä paikkaan lukea Eino Leinon Runo... Syntymässä säikähtänyt. Kuvaa hyvin tilannetta. Oliskohan noilla kansanedustjilla jotakin tähellisempää tekemistä ?
- Anonyymi00004
Täyttä paskaa ,kuten minunkin metsästysseuran sivuilta erottaminenkin ,kun sanoin: Suomessa naisen raiskaus on rikos ,mutta metsän aukkohakkuu(raiskaus) on sallittu.Lähtö tuli......ajatelkaa mitä herkkänahkaisuutta.....siis tuon takia SAATANA!!!!
- Anonyymi00007
Aukkohakkuitten ja metsäautoteiden vuoksi on lintukanta romahtanut .Syyllinen on ahne ihminen ,joka tekee aukkohakkuita luonnosta PASKAAKAAN välittämättä!
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Aukkohakkuitten ja metsäautoteiden vuoksi on lintukanta romahtanut .Syyllinen on ahne ihminen ,joka tekee aukkohakkuita luonnosta PASKAAKAAN välittämättä!
Paras Hirven haukkuja Suomen Pystykorva mies allekirjoittaa......aukkohakkuut pois!!!!!!
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Paras Hirven haukkuja Suomen Pystykorva mies allekirjoittaa......aukkohakkuut pois!!!!!!
kyllä Suomen Pystykorva on paras hirven haukkuja.Eihän se muuten oliskaan kansalliskoira!!!!NAM!!!!
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
kyllä Suomen Pystykorva on paras hirven haukkuja.Eihän se muuten oliskaan kansalliskoira!!!!NAM!!!!
just! Tätä ei moni tiedä....haukkuu hyvin hirvejä niin ettevät löytöpaikalta lähde minnekään.Pystykorva ei painosta elukoita,vaan "paimentaa" niitä ,ja ei mene kinttuihin kiinni ,kuten monet isommat koirat.Siksi Suomen Pystykorva on kansalliskoira syystäkin Toki linnut kelpaa NAM!
- Anonyymi00005
kohta ,kun päivää sanoo ...on rasisti .....
- Anonyymi00018
putin on juuri kaikkea sitä.....kuka ampuu sen?
- Anonyymi00006
Rrr, Raamatun hampaiden kiristelyllä on vähän yhteyttä näihin rrr.
- Anonyymi00013
Tuon ymmärtää jokainen täysjärkinen. Kyseistä typeryys-keskustelua ylläpitää Pietarin trollit, koittavat saada Suomen kansan omanarvontuntoa alas, mutta se ei onnistu.
- Anonyymi00014
Rasismi on huonoa käytöstä, mutta kaikki huono käytös ei ole rasismia,
- Anonyymi00022
Väärin. Huono käytös ei ole synonyymi rasismille.
- Anonyymi00015
tollot! leikkiä ei haluta edes ymmärtää ...ois vakavampiakin asioita........
- Anonyymi00019
Kitkeä rasismi persuista on yhtä helppoa, kuin kitkeä raidat seeproista.
- Anonyymi00020
Tämä kuva on ollut netissä jo vuosikausia, eipä tunnu ketään oppositossa vaikuttavaa häiritsevän
https://preview.redd.it/china-girl-song-and-videoclip-by-david-bowie-1983-v0-xx85cw8084ud1.jpeg?width=1080&crop=smart&auto=webp&s=783920c07e6e80290a191c19ef8ab7f6b2751c2f
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574186Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92401Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181768Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti441240Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1531061