Silmien kiristys ei ole rasismia

Silmien kiristys ei ole rasismia.
Missin tapauksessa on menty metsään, ammuttu hyttystä tykillä.

Rasismin käsite on hämärtynyt.
19364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Voisihan sitä ainakin käyttäytyä ja olla vetelemättä silmiään kommenttien kera.
Jokainen on vastuussa omista tekemisistään ja siitä mitä someen suoltaa.
Hyvär käytöstavat kunniaan myös sinne eduskuntaan.

Äänestä
  • Mistä tiedät, ettei se ollut kaveri, joka sen kuvan teksteineen julkaisi? Silmien venyttelyn sellaisenaan, ei ole rasismia, vaan riippuu tilanteesta ja asiayhteydestä. Missin kuvan tapauksessa se oli se kuvateksti, joka vaikutti.

    Äänestä

  • Erään puolueen kaksi edustajaa vielä kärjistivät tilannetta julkaisemalla oman venyttelynsä. Tämä kaikkihan oli suuri aarre vihervasemmistolle, joka kiirehti heti varmistamaan kohun ulkomaanvienti. Muutama hieman vajaaälyinen törttöili suuren kohun. Muutama vajaaälyinen lisää viemään asia kansainväliseksi. No. Hallituksellahan ei nykyisin ole pähkinöitä purtavana, niin onpahan nyt ainakin yksi. Hyvää joulua!

    Äänestä

Onko kaikki ihmiset tulleet rasismi hulluiksi.

Äänestä

Rasismi... niin ja siitä jatkuva ohjelma lehdissä ja TV.ssä. Olisko tässä paikkaan lukea Eino Leinon Runo... Syntymässä säikähtänyt. Kuvaa hyvin tilannetta. Oliskohan noilla kansanedustjilla jotakin tähellisempää tekemistä ?

Äänestä

Täyttä paskaa ,kuten minunkin metsästysseuran sivuilta erottaminenkin ,kun sanoin: Suomessa naisen raiskaus on rikos ,mutta metsän aukkohakkuu(raiskaus) on sallittu.Lähtö tuli......ajatelkaa mitä herkkänahkaisuutta.....siis tuon takia SAATANA!!!!

Äänestä
  • Aukkohakkuitten ja metsäautoteiden vuoksi on lintukanta romahtanut .Syyllinen on ahne ihminen ,joka tekee aukkohakkuita luonnosta PASKAAKAAN välittämättä!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Aukkohakkuitten ja metsäautoteiden vuoksi on lintukanta romahtanut .Syyllinen on ahne ihminen ,joka tekee aukkohakkuita luonnosta PASKAAKAAN välittämättä!

    Paras Hirven haukkuja Suomen Pystykorva mies allekirjoittaa......aukkohakkuut pois!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Paras Hirven haukkuja Suomen Pystykorva mies allekirjoittaa......aukkohakkuut pois!!!!!!

    kyllä Suomen Pystykorva on paras hirven haukkuja.Eihän se muuten oliskaan kansalliskoira!!!!NAM!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    kyllä Suomen Pystykorva on paras hirven haukkuja.Eihän se muuten oliskaan kansalliskoira!!!!NAM!!!!

    just! Tätä ei moni tiedä....haukkuu hyvin hirvejä niin ettevät löytöpaikalta lähde minnekään.Pystykorva ei painosta elukoita,vaan "paimentaa" niitä ,ja ei mene kinttuihin kiinni ,kuten monet isommat koirat.Siksi Suomen Pystykorva on kansalliskoira syystäkin Toki linnut kelpaa NAM!

    Äänestä

kohta ,kun päivää sanoo ...on rasisti .....

Äänestä
  • putin on juuri kaikkea sitä.....kuka ampuu sen?

    Äänestä

Rrr, Raamatun hampaiden kiristelyllä on vähän yhteyttä näihin rrr.

Äänestä

Tuon ymmärtää jokainen täysjärkinen. Kyseistä typeryys-keskustelua ylläpitää Pietarin trollit, koittavat saada Suomen kansan omanarvontuntoa alas, mutta se ei onnistu.

Äänestä

Rasismi on huonoa käytöstä, mutta kaikki huono käytös ei ole rasismia,

Äänestä
  • Väärin. Huono käytös ei ole synonyymi rasismille.

    Äänestä

tollot! leikkiä ei haluta edes ymmärtää ...ois vakavampiakin asioita........

Äänestä

Kitkeä rasismi persuista on yhtä helppoa, kuin kitkeä raidat seeproista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silmien kiristys ei ole rasismia.
Missin tapauksessa on menty metsään, ammuttu hyttystä tykillä.

Rasismin käsite on hämärtynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu