Kyseisellä korealaisella uutiskanavalla youtubessa on yli 5 miljoonaa tilaajaa. Perussuomalaisten poliitikoiden ilmeilystä julkaistua videota on eilisen aikana katsottu 350 000 kertaa.
Linkki videoon: https://www.youtube.com/watch?v=Th0BjDZTEn4
Perussuomalaiset uutisissa koreassa.
16
132
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sieltä voi jokainen käydä lukemassa heidän youtubekommenttejaan, kun kommentin alta painaa - käännä kielelle suomi. Saavat hekin näin oman puheenvuoronsa, ettei tarvi muiden tulla kertomaan, "miten tästä ei kukaan loukkaannu, ja ihan vapaasti saa sanoa ja loukkantujassa se vika, jos ei kestä aikuisten pikkuleikkejä"
- Anonyymi00008
Heille pitää kertoa, että perussuomalaiset ovat alemman älykkyyden omaava osa Suomessa. Toivottavasti he eivät luule kaikkia suomalaisia persun tasolla oleviksi.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Heille pitää kertoa, että perussuomalaiset ovat alemman älykkyyden omaava osa Suomessa. Toivottavasti he eivät luule kaikkia suomalaisia persun tasolla oleviksi.
Mites suomessa ajatellaan amerikkalaisista Trumpin vuoksi? Siitä voi jokainen vetää omat johtopäätökset, miten meistä nyt ajatellaan.
- Anonyymi00002
Kiinalaiset saa hyvää ja ilmaista mainosta!
- Anonyymi00003
Odotan sitä päivää kun kiina ja venäjä on yhdessä länsimaita vastaan!!
- Anonyymi00004
Ja suomiko on jotenkin muuten mitenkään päin länsimaita paitsi paperilla matkittu kaikki ruotsilta? Ei oo mitään kiiva ja venäjä yhdessä länsimaita vastaan, eikä länsi-eurooppa ja pohjois-eurooppa itää vastaan. Lopettakaa nuo psykoottiset omassa haavemaailmassa elämiset.
- Anonyymi00005
Voi tulla vielä kalliiksi kanavalle. Jos peräättömyksiä levittää kovat korvaukset!
- Anonyymi00007
Nämä persut on esimerkki sukupolvesta jota ei ole kunnolla kuritettu
- Anonyymi00009
Hyökkäävätkö persut seuraavaksi Etelä-Korean "woke-mediaa" vastaan?
- Anonyymi00006
Aikamoisia kommentteja.Siellä persut nyt mällistelee Koreassakin.Suomi todellakin on nolo ja pääministeri ja pressa ei ole edes kartalla.Ja persut ei saa tuosta edes mitään seuraamuksia.Ehkäpä ne nauttii,että paskovat Suomen maineen lopullisesti.Mutta Suomen Sisu ja äärioikeisto vois suuttua,jos persut vastais teoistaan.Persut on niiden torvien äänitorvi eduskunnassa.
- Anonyymi00011
Aikuisten oikeasti ap monesko sadas avauksesi silmien vääntelystä? Et hoitoon ole ajatellut hakeutua?
- Anonyymi00012
Lueppa kanssa persujesi kommentteja ja poliittisten toimijoiden avauksia vaikkapa eduskunta tasolla. X asia on näin, viime hallitus. X asia on näin, femakot, suvakit punikit, kommarit, demarit kaikki hokemat. Rikollisuus no kun mamut...
Samaa hokemista, nyt vaan itse synnytätte liukuhihnalta omien munauksienne kautta materiaalia, jota pystyn hyödyntää, ja hyödynnän tyylillä ja toistuvasti, aivan varmasti. - Anonyymi00013
Tätä teidän lapsellista leikkiä osaa muutkin.
- Anonyymi00014
"Aikuisten oikeasti ap monesko sadas avauksesi silmien vääntelystä? Et hoitoon ole ajatellut hakeutua?" Hyvä kun ap puuttuu. Ei suomestamme tarvi tehdä hampaattomien punaniskojen maata.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
"Aikuisten oikeasti ap monesko sadas avauksesi silmien vääntelystä? Et hoitoon ole ajatellut hakeutua?" Hyvä kun ap puuttuu. Ei suomestamme tarvi tehdä hampaattomien punaniskojen maata.
Aikuisten oikeesti, kuka maksaa palkkas 24/7 portinvartijatyöstäsi?
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Aikuisten oikeesti, kuka maksaa palkkas 24/7 portinvartijatyöstäsi?
Kongon suurlähetystö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen735569Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2734876Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk443194Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172553014Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1052643Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään52252Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3412101Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik651821Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21566Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.151555