Uusin gallup
Anonyymi-ap
31434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Hyvältä näyttää.
Niin, sittenhän sitä taas on demareiden hyvä jättää velat toisten hoidettaviksi vaalikauden jälkeen. Eiköhän sitä löydy taas monenlaista vasemmistojärjestöä, jonne voivat rahaa pumpata. Olisihan se hienoa nähdä heidän "talousekspertiisinsä" hoitamassa valtion rahoja. Tosin, itsehän ottavat ne ministeripaikat, joissa voi prameilla mukamas kansakunnan pelastajana ja etuuksien jakajana, vaikeimmat tehtävät jätetään muille puolueille.
Persut kouhottavat kovempaa kuin koskaan ennen mutta pako puolueesta jatkuu ja viimeinen sammuttaa valot.
Näkee että Purrakin enää odottaa sopeutumiselle pääsyä,hymyilee vaan koko rasismikohulle,Orpo joutuu pyytelemään anteeksi Japaniksi,Kiinaksi,Koreaksi jne.
JOKOHAN PETTERI YMMÄRTÄISI VIEDÄ PAKKINSA STUBILLE
Persut valitettavasti omalla öyhöttämisellä saa aikaan sdp:n kannatuksen nousuun.
Persut mainosti itseään oikeana työväen ja köyhien asiaa ajavana,valheella on lyhyet jäljet opetti jo mummoni aikoinaan.Gallupissa ei vielä näy Suomelle tehtyä mainehaittaa jolla voi olla yllättävän suuri merkitys Aasia-suhteille
Joo. Suurin demareiden kannatusta nostava asia on persut. Kiitos persut! Hyvin menee!
Ja millähän lihaksilla ja rahoilla sossut nostavat Suomen suosta. Viimeksi ajoivat sen sinne. SDP on Suomen velka-formula.
Teidän avuttomuudesta johtuen saavat jälleen mahdollisuuden yrittää
Antti keksi ratkaisun, lisää velkaa, voitteko kuvitella, hän on nero, persaukisten mielipaha poistuu taas hetkeksi, kun sosiaaliturva juoksee.🤡💡
Sen velkarahan mitä nykyinen hallitus on käyttänyt rikkaiden hyödyksi niin voisi käyttää reilummin pienituloisien hyödyksi ja raha kiertäisi edes sisämarkkinoilla ja palautuisi veroina heti takaisin valtiolle toisin kun nyt rikkaat siirtävät rahat gayman saarille.
Onneksi Sanna käytti velkamiljardit suomalaisten hyväksi, eh he he heeeee.👋💰✈️
Esim.työllisyyttä parantamalla
Sannan aikana suomessa oli ennätys työllisyys ja kovasti oikeisto itkemällä itki tukia yrityksille kun tuli korona. Oilsivat minun puolestani saaneet mennä konkurssiin. Uusia olisi tullut tilalle.
Suojatyöt ja kurssit, kätevä tapa saada taulukot näyttämän paremmalta, että on muka työllistetty.
Pettri orpo sanoo että työnteon tulee aina kannattaa mutta nyt leikkaavat toimeentulotuestakin pois 150€ suojaosan niin silloin ei kannata yksikään tienattu euro.
Onneksi tuosta haittaporukasta päästään eroon seuraavissa vaaleissa. Jos pääministerinä olisi Marinin kaltainen ihminen, niin tuo haittaporukka olisi jo aikaa sitten laitettu ruotuun. Marinhan ei olisi haittaporukkaa huolinut hallitukseen.
Ja kuinka kävi, luikki karkuun vastuuntuntoisena. Jos olisi mies eikä tulisi vasemmalta, niin puhuttaisiin niljakkeena.
Persujen on vaikea myöntää että kaikki heidän toimet olivat vääriä. Persut vihaa mamuja ja sen takia suomalaistenkin sosiaaliturva laitettiin minimiin. Persut vihaavat myös Ay liikettä koska se puollustaa työntekijöiden oikeiksia. Persut vihaavat myös kaikkea mediaa jos se ei ole natsi mielistä propagandaa kuten heidän omat uutiset kaikki muu on valemediaa ja jotkun tyhmät oikeasti uskovat niitä vääristeltyjä juttuja.
Suomen varat eivät riitä elättämään koko maailman sinun kaltaisia ihmisiä, koita nyt tajuta ja miksi meidän heitä pitäisi elättää, kun hehän kuulemma ovat kaikki työperäisiä moniosaajia, joku ei täsmää.
Ulkomaalaisen pitää tienata Suomessa yleensä vähintään 1 600 euroa kuukaudessa työntekijän oleskelulupaa varten, mutta tämä vaihtelee sen mukaan, onko kyseessä opiskelija, työntekijä vai esimerkiksi muilla perusteilla tuleva, ja tuloraja koskee kaikkia oleskeluluvan ajan. Opiskelijoiden minimitarve voi olla 400 €/kk, jos majoitus on järjestetty. Palkkaraja on noussut 1 600 euroon vuoden 2025 alusta ja koskee uusia sekä jatkolupahakemuksia.
Missä vaiheessa viimeisetkin n.13% ymmärtävät että heidän muroihin on kustu
Ne on jo niin syvälle aivopesty etteivät enää ymmärrä. Persuus on uskonlahko ja kaikki ne pitäisi lähettää eheytysleirille.
Maahanmuutto v.2024 ,63 965hlö, siitä vähennetään Jaffa= 63 964 muuttajaa.2025 Samaa luokkaa kuluvan kuukausivauhdin mukaan.
Nyt Bäribummit ja Viikbummit kilistelee Tynkkysen uuden ökykodin saunailloissa,illan ruokailuita vastaa Nig eri an piki mus ta neek.
Me tehtiin se,vaan ettei jo Jaffa ovella kolkuttaisi. Vai tahtooko pukkikin junaan
Tämä hallitus kaatuu ennen loppukautta.
Sitä parempi mitä pikemmin, sillä tuo haittaporukka saa jatkuvasti aikaan ongelmia. Normaali-ihmiset ymmärtävät hävetä ja katua tekemisiään, mutta tuo haittaporukka väittää kaikkea muiden syyksi.
Ja sitten mä heräsin, ulina kiinaan ei toiminutkaan.
Persuja vituttaa ja se on pelkästään hyvä kun ulisevat :)))
Persujen ja Vassujen ulina saa mut nukkumaan paremmin
Mä en nuku kun vihervasurit avaa salaa veräjän itärajalla.
Missä vasemmiston osalta juutalaisten joukkosurman tuomitseminen? Päinvastoin, bile-Ilmarikin rahoittaa Gazaa tamperelaisten varoilla ja käyttää niitä kuuluisia, parempia punaisia saksia leikatessaan kaupunkilaisilta.