Ovatko nämä pyytäneet koskaan anteeksi?

Tytti Tuppurainen, Nasima Razmyar, Antti Lindtman, Sofia Virta, Minja Koskela - vain joitakin mainitakseni? Eikö heillä ole mitään anteeksipyydettävää?
10157
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Varmasti olisi myös nällä mainituilla henkilöillä. mutta kun Suomi on selvästi kaksinaismoraalin esikuva , niin toiset saa tehdä ja sanoa mitä haluttaa. Muutenko tällaisesta tehdään maailmaa suurempi kohu ja itse tahallaan aiheutetaan ja oikein halutaa, että kuulkaa maailma nyt mitä hölmölässä taas on saatu aikaiseksi.

Äänestä
  • Just . Tytti Tuppurainen tottui Brysselissä isomman maailman mittakaavaan ja nyt pysyäkseen edes äänestäjiensä mielessä kirkuu, huutaa, vauhkoaa , syy kuin syy, että saisi puolueelleen (SDP) taivaallista tähtiloistoa kaataessaan hallitusta.
    Tulisipa yksi ja ainoa pätevä virkamieshallitus.

    Äänestä

Aloituksessa mainitut henkilöt eivät hallitse muuta kuin sormella osoittamisen ja toisten syyttämisen - yleensä vielä rääkymällä rumalla äänellä ja puhumalla päälle.

2Äänestä
  • Sofia Virta ykköspaska, Tytti Tuppurainen kakkosena. Nasima leikkii näkymätöntä lasta.

    Äänestä

Persualoittajan mainitsemat henkilöt eivät ole julkisuudessa väännelleet naamaansa.

1Äänestä
  • Islamistihan sen tietää tilastoineen, buahahahahhaaa.

    Äänestä

  • Jo vuodesta 2019 nämä akat aloitti naamojensa vääntelyn, sormella osoittelun, vittuilun, kiljumisen jne. Yksinkertaisesti kiusaamaan. Jo silloin kiroitin tänne, että onko kaikkien mielestä ok, että muka aikuiset "hoitaa" maan asioita meidän kustannuksella, kun meno on kuin kakaralaumalla hiekkalaatikolla?Hauskinta oli pussisilmä, opetusministetinä ollessaan. Huusi, kiljui, ivasi ja sitten alkoi räkättämään koulukiusaamisesta. Oli muuten tosi mielenkiintoista katsottavaa. Et tainut nähdä tätä? Oikein ylemmän tason "opetus" lävähyi kaikkien silmille, paitsi sinun.

    Äänestä

Näillä kaikilla olisi syytä pyytää veronmaksajilta anteeksi yhteiskuntarauhan rikkomista ja siihen yllyttämistä.
Sen jälkeen häipyä takavasemmalle pois aiheuttamasta vahinkoa.

1Äänestä
  • Huomaatko että olet kohta yksin länkyttämässä. .

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Huomaatko että olet kohta yksin länkyttämässä. .

    jägh,turpa kii PERSU

    EI MARININ HALLITUS NÄITÄ VELKOJA TEHNYT SYYNÄ OLI KORONA

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tytti Tuppurainen, Nasima Razmyar, Antti Lindtman, Sofia Virta, Minja Koskela - vain joitakin mainitakseni? Eikö heillä ole mitään anteeksipyydettävää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu