3.2 milliä on vähemmän kuin 2.15milliä

Tänään Lapuan Sanomissa. Kaupungin simpsiölle antama 3.2 miljoonaa on vähemmän kuin 2.15 miljoonan tappio konkurssissa. No kaikenlaisia matikkapäitä.💰
4189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaupunginjohtajalla on tunnetusti heikko laskupää.

Äänestä
  • pitäiskö kutsua tua sjoen nero kaupungin johtajaksi tännekkin . eihän se ole sekoittanut kuin pari kuntaa vasta ja muutaman firma (lakea ym.)

    Äänestä

Joo ja ensi syksynä nuo saa laskea yhteen kun taas konkurssia pukkaa, joten todelliset tappiot kaupungille sen rapiat päälle 5 milliä ettäpä silleen.

Äänestä
  • No Simpsiönvuori ainakin pysyy pystyssä, jos ei vuokraa Kerkästä mitään. Omaa toimintaa varten on omatkin tilat sekä ylhäällä että alhaalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään Lapuan Sanomissa. Kaupungin simpsiölle antama 3.2 miljoonaa on vähemmän kuin 2.15 miljoonan tappio konkurssissa. No kaikenlaisia matikkapäitä.💰

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu