Venäjä hyökkäsi juuri Viroon....!

Hyökkäys oli toki pienimuotoinen mutta sillä testattiin rajan pitävyyttä:

https://www.hs.fi/maailma/art-2000011700405.html
12143
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venakot pelleili vaan ihan vaan persuhuumori mielellä .

Äänestä
  • Taisivat pirut vielä venytellä silmiäänkin.

    Äänestä

Viestin tuloajasta näkee että tiltun työaika alkaa tosi aikaisin. Suomessa vielä nukutaan niin atamaani lähettelee jo omia henkisiä pölähyksiä. Mene atamaani välillä kahville. Se rauhottaa.

Äänestä

Viro on militaristisin länsimaa, miksi eivät ampuneet tunkeilijoita?
Rumpuja kyllä paukutellaan mutta todellisuudessa ovatkin hiiriä.

Äänestä

Miinoitaminen on asiaa

Äänestä

Olisko iipoilla ollut sikäläinen kompassi käytössä ja eksyneet?

Äänestä

Viro lähettää varmasti hyvin jyrkän nootin rajaloukkauksesta.

Äänestä

Hyökkäävätkö seuraavaksi Suomeen?
Olisiko jo aika liikekannallepanoon?

Äänestä

Vai liikekannallepanoon? Aina on aika PANOON. Putinkin sanoi julkisesti että heillä on maailman parhaat huorat. Trumpkin on niitä testannu muutamaan kertaan.

Äänestä

Heikkotasoisia rajavartioita venäjällä. Ilmansuunnat heillä hukassa.

Äänestä
  • Noinkohan ? Kovasti ovat virolaiset mölynneet tähän asti mutta jo 3 venäläistä pistää suut suppuun. Toki kuvasivat tapahtumaa joten eivät ihan toimettomia olleet. No, se siitä. Näyttää pataljoona riittävän tuon pläntin valtaamiseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Hyökkäys oli toki pienimuotoinen mutta sillä testattiin rajan pitävyyttä:

https://www.hs.fi/maailma/art-2000011700405.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu