Marin lupasi Suomelta 6,6 miljardia EUlle kun isorikkaat lupasivat kassatyttö Marinille kuuluisuutta, mammonaa ja gloriaa. Näin kassatyttö myi sielunsa Suomen kansan rahoilla. Bildenberg-kokous oli kesäkuussa ja heinäkuussa Marin runnoi läpi Suomen maksun.
Tuollainen Juudas tuo kaikkien aikojen narsistisin ja huonoin PM on.
Yksikään Suomen Presidentti tai ministrri ei saa osallistua tuohon Bildenberg-kokoukseen jossa henk.koht. gloriat ostetaan Suomen veronmaksajien rahoilla.
Sanna Marin sopi 2022 bilderberg-kokouksessa Suomen maksavan 6,6 miljardia EUlle
5
268
Vastaukset
- Anonyymi00001
No näytä sopimus vlada tai persukalle ?
- Anonyymi00002
Voi, menikö totuus ihon alle? Toki ymmärrän tuollaista totuuden kieltämistä. Olihan ja onhan niitä ( kuten sinä) jotka ihannoivat yhä Stalinia, Hitleriä, Maoa ja Pohjois-Korean johtajia, eivätkä usko heidän tappaneen tai tapattaneen ketään.
En tiedä Venäjän terveydenhuollosta (voit kertoa jos haluat), mutta Suomessa on suhteellisen hyvä mielenterveyspalvelu (sen jäljiltä joka Marinin ulkomaille antamien miljardien jälkeen jäi). En tiedä kotimaasi tilannetta, mutta kannattaa kysyä lähimmästä sairaalasta. Mielenterveyspalvelu voi auttaa tuollaiseen psykoosiin joka kieltää negatiivisen totuuden ihannoimansa henkilön osalta. - Anonyymi00003
Ruotsissa yksikään hurri ei pitänyt koronamaskia
puhumattakaan yhteiskunnan sulkemisesta
joka johti yrityksien konkursseihin.
Sdp- uunotti jälleen koko Suomen
lammaskansaa.
Kaikki toimet olivat 100% turhia !
Hyväksytkö sinä Sdp- puolueen valehtelun päin naamaasi
vuodesta toiseen ? - Anonyymi00004
Näin Jenkeissä on käännetty veroista kertyneet rahavirrat:
https://choiceclips.whatfinger.com/2025/12/18/our-entire-national-debt-is-from-fraud-ngos-now-have-more-assets-14-trillion-more-than-germany-japan-and-indias-gdp-combined/
NGO = kansalaisjärjestö, eli voittoa tavoittelematon, hallituksesta riippumaton organisaatio, joka toimii itsenäisesti ja ajaa tiettyjä sosiaalisia, humanitaarisia, ympäristöön tai kehitykseen liittyviä tavoitteita, kuten ihmisoikeuksia, ympäristönsuojelua tai köyhyyden vähentämistä, ja toimii paikallisella, kansallisella tai kansainvälisellä tasolla.
Mikä mahtaa olla tilanne täällä Suomessa? Jenkeissä politikot perustavat omia järjestöjä, joille sitten jakavat verovaroja ja muita verottomia etuja.
Marinkin sai kunnon palkan velanotosta aivan samaan tapaan kuin Bidenin poika, jonka tauluja ostettiin korkeammalla hinnalla kuin vanhojen huippumaalarieden teoksia. Neoconit pesevät rahaa kirjojen ennakkomaksuilla, luentopalkkioilla ja muilla palveluiden ostoilla. Ja tietysti hunapurkki työpaikoilla, jotka eivät ole avoinna taviksille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt424682Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532544Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh70926- 118891
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70864- 137815
- 48800
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48756