Mitä järkeä tuota on katsoa?
On kuin katsoisi tikanheittoa ilman tikkataulua. Eihän tuota taulua enää edes näytetä mihin nuo ampuvat.
Kyllä on naurettavaa touhua.
Minikokoiset grafiikat ruudun alaosassa ei ole sama kuin oikea ampumataulu.
Ampumahiihdon televisiointi, mitä järkeä?
21
120
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Paljon hullumpaa on televisioida hiihdon SM-kilpailuja muutaman kepulaisen tähden.
- Anonyymi00007UUSI
Entä pesäpallon hakkaamisen kuvaaminen muutaman kepulaisen takia Koskenkorvalla?
- Anonyymi00002UUSI
Pitäisikö taulun olla koko ruudun kokoinen ?
- Anonyymi00005UUSI
Et ole elänyt aikaa, jolloin urheilu oli urheilua ja se näytettiin sen mukaan.
80-90-luvulla näytettiin samaan aikaan taulu mihin ammuttiin. Mitä ampumahiihtoa tämä enää on? - Anonyymi00008UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Et ole elänyt aikaa, jolloin urheilu oli urheilua ja se näytettiin sen mukaan.
80-90-luvulla näytettiin samaan aikaan taulu mihin ammuttiin. Mitä ampumahiihtoa tämä enää on?Tom Cruisen laukaisut tauluun Jack Reacherissa kuvattiin taitavasti.
-Olette vähän ruosteessa, totesi Robert Duvall,,
- Anonyymi00003UUSI
Miksi Yle tuhlaa miljoonia kaiken maailman hikihiihtoihin studioteameineen, kun kansainvälistä menestystä ei enää suomalaisille tule. Niskasen paksuposkinen ei enää pärjää edes perinteisellä hiihtotyylillä, kun ok-talot ym on jo tienattu. Velipojan pää ei enää kestä kyydissä.
- Anonyymi00004UUSI
Anna sulle täältä oikeeen isaon jaxuhalin ja stemppiä toveri.
- Anonyymi00009UUSI
Voitko vielä suositella VOIMA-biisiä?
- Anonyymi00011UUSI
Anonyymi00009 kirjoitti:
Voitko vielä suositella VOIMA-biisiä?
Toki voin https://www.youtube.com/watch?v=xcDazi8f6l8&list=RDxcDazi8f6l8&start_radio=1
- Anonyymi00006UUSI
80-90-luvulla näytettiin samaan aikaan taulu mihin ammuttiin.
Aijaa. Mitenkäs sitten kun esim. 5 ampujaa tulee samaan aikaan ampumaan ?- Anonyymi00010UUSI
No nykyisiin valtaviin 70-100 -tuumaisiin näyttöihin kyllä mahtuu.
..ennen oli vain 24" putki-Salora. - Anonyymi00018UUSI
Kyllä ne saatiin silloin mahtumaan, nykyään ei enää osata. Tekniikka kehittyi? Ja ihminen tyhmentyi!
- Anonyymi00020UUSI
Anonyymi00018 kirjoitti:
Kyllä ne saatiin silloin mahtumaan, nykyään ei enää osata. Tekniikka kehittyi? Ja ihminen tyhmentyi!
Näin sulle kävi aika ajoi sinusta siis ohi sinä jäit siis 80-luvulle hahaha buahaha.
- Anonyymi00021UUSI
Anonyymi00020 kirjoitti:
Näin sulle kävi aika ajoi sinusta siis ohi sinä jäit siis 80-luvulle hahaha buahaha.
Sinä et ymmärrä mistään mitään.
- Anonyymi00012UUSI
Pitäisikö näyttää 20 taulua samaan aikaan?
- Anonyymi00013UUSI
Kyllä itse olen pysynyt ajan tasalla nykyiselläkin grafiikalla.
- Anonyymi00014UUSI
Näytetään koko taulu, jos on yksi ampuja ampumassa. Mutta jos on useita, niin on mielenkiintoista seurata, ketkä ampuvat ohi ja ketkä osuvat ja pääsevät ensimmäisenä hiihtämään.
- Anonyymi00019UUSI
80-luvulla olivat niin kovia että hiihtivät takaperin ja vain ylämäkeä niin mitä ihmeen amupmahiihtoa tämä enään on?
- Anonyymi00015UUSI
pum pum hiihdon ainut jännitys on, missä vaiheessa tsuhna joukkue liputetaan ulos. yritin kerran lyödä vetoa asian puolesta, mutta kerroin oli rajusti negatiivinen.
- Anonyymi00016UUSI
No jos on esim. 5 ampujaa, niin on se nyt sekeämpää näyttää jokaiselta ne kaikki taulut kuin jotain yksittäisiä tauluja, Eli 5:llä ampujalla ruudussa on 25 taulua.
- Anonyymi00017UUSI
Mä tykkään seurata, jännää, ja mielenkiintosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066663Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53323HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115