Mikä tomppeli tää on ku perustaa pizzerian kuolleeseen kylään ja sitten itkee lehtien palstoilla kun ei kauppa käy
Salami Delmis
20
556
Vastaukset
- Anonyymi00001
Vuokranantaja kusettanut, kukahan lienee....?
- Anonyymi00002
En tiennyt tuosta putiikista mitään. Missä se oikein on?
- Anonyymi00003
Näitä riittää. Perustetaan firma mutta ei mainosteta sitä missään eikä kukaan edes tiedä tulla sinne. Ja vieläpä laitetaan se paikkaan jonka ohi ei edes kulje väkeä joka voisi sen huomata. Sitten ihmetellään kun ei kukaan käy.
- Anonyymi00004
Eteläpohjalaiset yhen miehen yrittäjät saa rahhoo, lainaa sukulaisiltaan. Yhtä lailla yrittäjiä hekin. Yrittäjyys on tärkiää sekä eepeellä että turkis.
- Anonyymi00005
Saahan ne starttirahaa
- Anonyymi00011
Juu ja työttömät saa työmarkkinatukea, suuruudeltaan ne ovat samanlaisia, mutta yrittäjä to saa toimeentulotukea eikä asumistukea
- Anonyymi00006
Torikeskus on kuollut jo vuosia sitten,vois purkaa ja jättää pelkkä autokellari ja siihen päälle asuntoja tai pieni kylpylä
- Anonyymi00007
Samoin Epstori.
- Anonyymi00008
Ei oo pitkä kun sen paikan joku kiinteistöpäällikkö väitti Facebookissa, että torikeskus on lähes 100% täynnä.
No ei se oikein siltä näytä - Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Ei oo pitkä kun sen paikan joku kiinteistöpäällikkö väitti Facebookissa, että torikeskus on lähes 100% täynnä.
No ei se oikein siltä näytäNii mäkelääkö tarkotit? Se on vain juoksupoika kiinteistökeisareile. 😂😂
Ähkäm sähkäm voisi pysyä parturina
- Anonyymi00009
Rahanpesijä tämäki.
- Anonyymi00012
Putiikin nettisivuilla sanotaan että se on Turkinpippurin sivutoimipaikka mutta uutisen mukaan kyseessä on uusi yrittäjä.
Tainnut käydä niin että Turkinpippurin yrittäjä avannut toisen paikan Torkeskukseen muttta ollut niin hiljaista että myynyt jollekin pikkuserkun serkulle. - Anonyymi00013
Pitäis öisin auki kun kauppa käy, käy aamulla siivoamassa kun halusi perustaa siivousfirman ja päivällä leikkisi lastensa kanssa.
- Anonyymi00014
Jos haluaa menestyä niin vois opetella tekemään kunnon ruokaa eikä mitään limaista kebabbia ja karvakäsien tusinapitsaa. Pitäis myös mennä sinne missä on asiakkaita eli päivölään tai ideaparkkiin.
- Anonyymi00015
Ideaparkki ei kaipaa enää yhtäkään ruokapaikkaa lisää. Niitä on jo liikaakin. Naughty brgr joutui lopettamaan kun asiakkaita ei riittänyt kaikille.
- Anonyymi00016
Naughty brgr joutui lopettamaan kun asiakkaita ei riittänyt kaikille.
------------------
Varmaan olisi asiakkaita riittänyt jos hinnat olisi olleet kohdallaan.
Niiden 15-20e miniburgereita kun sai syödä useamman ennenkuin nälkä lähti
vaikka ne hyviä olikin.
Joku suomalainen Michelin-kokki totesi että gourmet-tason burgereita pystyy myymään alle 5 eurolla. - Anonyymi00018
Maahanmuuttajat saavat starttirahaa ravintola-alalle mutta yksikään suomalainen ei ole saanut koska sitä ei kuuluisi saada alalle jossa on jo kilpailua....paitsi jos on maahanmuuttaja.
- Anonyymi00019
Se siis hän ei ymmärtänyt tuota sanaa AVARUUDEN KAUPUNKI.
PERUSMUODOSSA AVARUUS..... tyhjä tila jossa mustia aukkoja tai ketään ei näy eikä liiku, tilaa on eikä törmää kehenkään. Nämä jos vähän auttaisi ymmärtämään sanan merkityksen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061