Oikea asenne on!

Kuka, en tiedä!

Tämä s24 yhteiskunta keskustelu palsta on suurimmaksi osaksi pellejen pilaama ja moni kirjoittaa aivan rasistista ja sairasta asiaa! Ei pidä antaa väärää tietoa niille jotka eivät tiedä näistä asioista mitään!

Olkaa vaan isänmaallisia niinkuin minäkin olen! Tulevaisuus tuo riskejä maalle ja koko maailmalle. Maailma muuttuu mutta maapallo pysyy edelleen pyöreänä elinpaikkana!

Jokaisen täysi järkisen tulee keskittyä suurimmaksi osaksi omaan itseen ja auttaa hädässä olevia ihmisiä, niitä joilla voi tulevaisuus olla todella rankkaa ja kurjaa!

Isänmaan puolustaminen ja yhteiskunnamme perinteiden kunniotus on todella tärkeää suomelle!

Turha rotusota ja väkivalta tulee tuhota kokonaan! Uus-nazien mielipiteet ja juutalaisvainot on aivan turhaa ja ajan hukkausta! Nazien ihannointi ei ole tervejärkisten hommaa! Mutta saksalaisistakin joku oli hyvä ja onkaite vieläkin. Kiitän heitä siitä että olivat kaverina sodassa! Auttoivat ase ongelmassa ja moni saksalainen ammattilentäjä oli suomen kaverina tuhoamassa venäläisiä panssarivaunuja! Saksalle kiitos ja etenkin suomelle!

Olkaa kunniakasta väkeä ja isänmaan puolustajia! Eläköön suomi!

4

517

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä nähdään taas oikein tyypillisiä suomalaisten ylistämiä vääriä mielipiteitä joita kohtaan minä en viitsi antaa minkäänlaista kunnioitusta.

      Minulle se maanpuolustusintoilu ja turha isänmaallisuuden ylistäminen ovat oikein ne asiat joita vihaan eniten tässä kurjassa suomen maassa, samoin myös tämä suomalaisten rasistisuus ja kapeakatseisuus monikulttuurisuutta kohtaan.

      Suomi on mielestäni aivan huono valtio, enkä ole mitenkään ylpeä suomalaisuudestani. Haluaisin olla mieluummin jonkun toisen valtion kansalainen kun suomen.

      Natsi-Saksa oli pahin kansanmurhaajavaltio maailman historian aikana, ja näin ollen en viitsi antaa minkäänlaista arvostusta saksalaisten sotilaiden teoille jotka olivat suomalaisten liittolaisia toisen maailmansodan aikana.

      Mieluummin kiitän Neuvostoliittoa, Yhdysvaltoja, brittejä ja Ranskalaisia siitä kun he kaatoivat Hitlerin hirmuhallinnon pois maan päältä pilaamasta ihmisten elämää. Tässä suomalaiset eivät olleet mitenkään osallisena ja sen vuoksi en osoita heitä kohtaan minkäänlaista kunnioitusta.

      • itsthat

        Juutalainen? Ei suomalainen puhu noin!


      • itsthat kirjoitti:

        Juutalainen? Ei suomalainen puhu noin!

        Mitä sitten jos olenkin juutalainen tai ei-suomalainen? Onko sinulla jotain juutalaisia ja maahanmuuttajia vastaan?

        Eikö muka suomalaisilla ole oikeutta kritisoida omaa maataan ja sen armeijaa?

        Olen rauhanpuolustaja ja ajatusmaailmaani eivät kuulu isänmaallisuus ja suomen puolustaminen, sillä ne olisivat vain ristiriidassa minun rauhan aatteeni kanssa.


      • Belisar

        Väitteesi että natsi-Saksa olisi ollut pahin kansamurhaaja ei pidä paikkaansa. Hitler oli oppipoika verrattuna Staliniin, tämä sinun olis pitänyt oppia jo peruskoulun historian tunnilla. Stalin taas tappoi kaikkia katsomatta sukupuoleen, rotuun, aatteeseen... siis aivan kaikki kelpasi.

        Hitlerin ja natsi-Saksa hävisi sodan ja historia on voittajien historiaa. Se että Hitler tuhosi juutalaisia systemaattisesti ei missään nimessä ole oikeutettua.

        Kummeksun suuresti suhtautumistasi suomalaisuuteen, Suomalaiset ovat tekojensa pohjalta puhtoisia pulmusia tässä Euroopassa. Liittoutuneet pommittivat Saksan kaupungit maan tasalle toisessa maailman-sodassa, sillä ei ollut mitään merkitys sodan lopettamisen kannalta. Ainoastaan tapettiin satoja tuhansia siviilejä.

        Kun tarkastelet historiaa noin yksipuolisesti, muista että se on kokonaisuus. Olet rauhanpuolustaja, siviilipalvelun kannattaja mutta kirjoituksessasi kehut totalitääristä systeemiä... maailmankatsomuksessasi on pahasti jotain vialla. -B-


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      800
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      785
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      736
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      88
      663
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      30
      600
    6. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      537
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      71
      496
    8. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      9
      492
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      63
      489
    10. 40
      464
    11. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      426
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      57
      419
    13. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      24
      410
    14. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      23
      398
    15. Emme pääse koskaan

      Tästä. Sinä et suostu enkä minä suostu
      Ikävä
      38
      394
    16. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      102
      394
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      72
      393
    18. 39
      393
    19. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      33
      391
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      387
    Aihe