Turha sota

Tänään Putin taas kansallisena selittelypäivänä kertoilee satujaan. Menee niin helvetin hyvin ja jos on jotain pientä, niin Putinin mahtikäskyllä se kyllä korjataan.

Sotakin, ei kun erikoisoperaatio on käytännössä jo voitettu. Kaikki on mennyt suunnitelmien mukaan. Venäjällä on sitä paitsi uusia ihmeaseita, joille kukaan ei voi mitään. Kaikille kostetaan. Suurvalta Venäjää ei kukaan pysty vastustamaan. Räjäytämme kaikki.
12150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäjän kansalaisille annetaan sellainen kuva että nyt saa vapaasti kysyä mitä haluaa mutta sehän on täyttä skeidaa.
Ohjelma on käsikirjoitettua propagandaa alusta loppuun, mitään todellisia ongelmia ei tulla käsittelemään sekuntiakaan.

Äänestä
  • Teatteria ja spektaakkelia, aivan kuten vaalit siellä venäjällä.

    Äänestä

  • Ei tietenkään käsitellä todellisia ongelmia. Ei Putin jaksa vastailla juhannukseen asti.

    Äänestä

  • Ainakin näkee ku Puten vesipää paisuu ja sen kyllä huomaa

    Äänestä

Venäjä on kulkenut Putinin johdolla kohti pimeyttä.

Äänestä
  • Ne on menossa kivikaudelle

    Äänestä

Koko kansan yhteinen satuhetki alkaa taas Venäjällä.

Äänestä

Soopaa, menkää asiaan.
Tullaan tilanteisiin, jossa juurisyitä ei enää kierrellä, siihen ei ole mahdollisuutta.

Äänestä
  • Syy on kaikkien tiedossa. Venäjä valtasi alueita Ukrainalta ja aloitti loputa täysmittaisien hyökkäyssodan Ukrainaa vastaan.

    Äänestä

Taas Eu alistui ja asettui kontilleen Puten eteen.
Putte uhkaili virkamiehiä Belgiassa
ja yht' äkkiä Ryssän kanissa olevat rahat jätetään siirtämättä Ukrainalle.
Lisäksi Putte ajoi kämäset jäänmurtajansa riviin jossain pohjoisessa
ja uhkaili ydinpommilla.
Mitä tekee Eu ?
OTTAA SINULLE VELKAA JA ANTAA RAHAT UKRAINAAN !

Eu- on vellihousu- sosialistien ryhmittymä
ja siitä PITÄÄ EROTA HETI !

Nämä onnettomat ja surkeat demarit Eu: ssa eivät ymmärrä pätkän vertaa
miten diktaattorin kanssa pitää pelata !

Äänestä

Venäjän sotakassa alkaa olemaan tyhjä, lentokoneetkin putoilevat itsekseen, koska huoltamiseen ei ole rahaa ja asentajat jääneet palkatta. Putte kyllä runoilee vakavalla naamalla, mutta hymy alkaa hyytymään, tietää päivien hupenevan.

Äänestä

Lyhtypylväs.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään Putin taas kansallisena selittelypäivänä kertoilee satujaan. Menee niin helvetin hyvin ja jos on jotain pientä, niin Putinin mahtikäskyllä se kyllä korjataan.

Sotakin, ei kun erikoisoperaatio on käytännössä jo voitettu. Kaikki on mennyt suunnitelmien mukaan. Venäjällä on sitä paitsi uusia ihmeaseita, joille kukaan ei voi mitään. Kaikille kostetaan. Suurvalta Venäjää ei kukaan pysty vastustamaan. Räjäytämme kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu