Yrittää vetää euroopan suosta ylös vallassa on adp. Ei, kun sdp.
Saksa kuluttaa triljoona euroa
Anonyymi-ap
464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Saksakin kaatuu velkoihinsa, maailma kaatuu. Ehkäpä maapallon talous sopusuhteistuu , mutta silloinkin se tarkoittaa vain vähyyden tasaamista kaikille, nyt ollaan samassa liemessä. Suomen viimeisin niitti on yhteisvelka, jonka nyhverö Petteri Orpo meni omalle kansalleen ottamaan.
Milloin Suomi aloittaa kulutuksen? Lainaa saa yhteisvelkana150jaardia. Sillä perustaa droonitehtaita. Ja ostaa kiinalaisia kopioita tukkukaupalla saksalaiset uhoavat ryhtyvänsä droonitehtailijoiksi.
Enää ei kannata tuhlata
sitäkään vähää, työpaikat (ne todelliset) katoaa alta, osin tietenkin tekoälyn myötä, onhan yrittäjien jaettava osinkoja ja voittoja ja vähennettävä ihmistyövoimaa kun kerran ilmainen tekoäly on käsillä ! Mistä rahaa ostovoimaan ? Ei kaikki sentään huumeita myy. Maaahanmuuttajataustaiset katujengit kyllä. Mutta samalla ne kuittaa toimeentulotuet. Onko se lopulta älykkyyttä ? Alammeko me muutkin opettelemaan senlaatuista huijaamista.
Merkell on suurimmassa vastuussa koko Euroopan paskomisessa! Turvallinen, vauras ja sivistynyt Eurooppa on ikiajoiksi menetetty!