https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011705070.html
Sdp:n varapuheenjohtajan Nasima Razmyarin mielestä Jussi Halla-ahon (ps) vaikeneminen rasismikohusta osoittaa, ettei tämä ole oikea henkilö eduskunnan puhemieheksi.
”Hiljaisuus on valinta. Puhemies Halla-aho on jälleen valinnut sen tien, ettei hän kommentoi rasismia. Kuulijalle se jättää vaikutelman, ettei asia hänen mielestään ole vakava”, Razmyar sanoo.
Halla-aho sanoi keskiviikkona Helsingin Sanomille, ettei kommentoi perussuomalaisten kansanedustajien Juho Eerolan ja Kaisa Garedewin naamanvääntelykuvia, koska kuvien julkaiseminen sosiaalisessa mediassa ei liity edustajantyöhön eikä täten kuulu puhemiehen kurinpitovallan piiriin.
Razmyar ei hyväksy perustelua
Razizmimäyrä heräsi kolostaan
32
348
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suurin osa suomalaisista EI hyväksy persujen rasismia.
- Anonyymi00002
Enkä minä hyväksy tosikkojEN TOUHUJA.
- Anonyymi00003
Nazima "nokkii" jatkuvasti kantasuomalaisia valtiomiehiä.
- Anonyymi00006
Missä vanhemmat töissä vai millä rahoilla elävät?
- Anonyymi00004
Mikä tämä friidu olisi hyväksymään ?
- Anonyymi00005
Tapausten kulku. Missi on syömässä Kiinalaista ruokaa, pelleilee . Kuva päätyy feisbuukin. Wooke henkiset sopulit haistavat jutun. Persut näkevät tilaisuuden pilailuun sopulien kustannuksella. Demarit haistavat verta. Onko tämä komedia vai tragedia, Piru tietää. Mustaa huumoria ainakin. 🌚🌚🌚
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tapausten kulku. Missi on syömässä Kiinalaista ruokaa, pelleilee . Kuva päätyy feisbuukin. Wooke henkiset sopulit haistavat jutun. Persut näkevät tilaisuuden pilailuun sopulien kustannuksella. Demarit haistavat verta. Onko tämä komedia vai tragedia, Piru tietää. Mustaa huumoria ainakin. 🌚🌚🌚
Eerola Miss Suomi 2026🥰❤️❤️❤️
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Eerola Miss Suomi 2026🥰❤️❤️❤️
Eikös vuoden Lusija. 🤣🤣🤣
- Anonyymi00007
Ministerin oltava syntypäräinen Suomen kansalainen!
Laki tarvitaan! - Anonyymi00008
Razmyar ei ole väännellyt julkisuudessa naamaansa.
Persut kylläkin ovat.- Anonyymi00012
Razmyar räkyttää, että suu vääntyy. Mikähän tauti noissa demariämmissä on, onko syntyneet tuollaiseksi, vai asteikko tuon vastenmielisen käytöksen saa aikaan.
- Anonyymi00014
Myöhästyi presidentin kättelystä! Hyvin epäkohteliasta!
- Anonyymi00011
Japanissa muslimeille on laitettu selkeät rajat, jotta maa säästyisi terrorismilta ja islamin negatiivisilta puolilta. Samaa toivoisi Suomessa tehtävän, mutta taitanee olla turha toivo.
"Siinä missä EU-päättäjät konttaavat rähmällään islamille antautuen ja alistuen, Japanissa ollaan ymmärretty asiat oikein jo alusta pitäen. Kohteliaat japanilaiset ovat tiukkoja tässä yhdessä asiassa: Muslimit ja islam laitetaan aisoihin… ja rajusti.
Muslimeiden on osattava japaninkieli ja ymmärrettävä maan lait
Sharialaki on kielletty Japanissa
Arabiankielistä koraania ei saa tuoda maahan
Japani on ainoa maa joka ei anna muslimeille kansalaisuutta
Muslimi ei voi saada pysyvää oleskelulupaa
Japanin yliopistoissa ei lainkaan opeteta arabiankieltä eikä muita ns. muslimikieliä
Japanin valtion kanta on, että kaikki muslimit ovat fundamentalisteja, ja Japani kieltäytyy muuttamasta muslimilakejaan
Islamin julistaminen ja levittäminen on kielletty Japanissa
Japani on maa jolla on pienin määrä lähetystöjä muslimimaissa
Muslimi ei voi vuokrata asuntoa Japanissa"- Anonyymi00015
Eikö tuo ole rasismia?
- Anonyymi00029
Anonyymi00015 kirjoitti:
Eikö tuo ole rasismia?
Ei vain järki realismia.
- Anonyymi00013
Nazzima noudattaa oppi äitinsä Sannan taktiikkaa.Ensin seurataan miten tilanne kehittyy ja sitten ilmestytään suurena tietäjänä antamaan yleisen mielipiteen mukaisia lausuntoja.
- Anonyymi00017
Sehän siellä takapiruna häärii!
- Anonyymi00018
Afgeinia pukkaa suomeen, kun tuo saa pukattua nokkasa oven rakoon
Ja sehän on selvää näitten suomi tuhoamiset tavoilleen- Anonyymi00019
Mitävarten naima rasvari ei mene afganistaniin naisten tasa-arvo asioita ajamaan, vaan täällä räkyttää pääkopan purut kuumana suomalaisille. Painuisi pois, kun täällä ei meno miellytä.
- Anonyymi00020
Mukavaa Joulua ilman tonttuloi ja ulisijoi.
- Anonyymi00021
d455ttt
- Anonyymi00022
paskanokka nokkii agfaanija sdp
- Anonyymi00023
fr43444
- Anonyymi00024
Sdp:n varapuheenjohtajan Nasima Razmyarin mielestä Jussi Halla-ahon (ps) vaikeneminen rasismikohusta osoittaa, ettei tämä ole oikea henkilö eduskunnan puhemieheksi.
PS. afgaani on rasistisika-muuttelee sinilippua - Anonyymi00026
Nasimalle kunnianloukkaussyyte?
- Anonyymi00027
Nasima vetää Pinokkion raastupaan? nokka samaa luokkaa
uunonappi - Anonyymi00030
33342
- Anonyymi00031
Joko on adressia jolla vaaditaan tuota maasta?
Kuvottavaa käytöstä, toistuvasti! - Anonyymi00032
Sdp:n varapuheenjohtajan Nasima Razmyarin mielestä Jussi Halla-ahon (ps) vaikeneminen rasismikohusta osoittaa, ettei tämä ole oikea henkilö eduskunnan puhemieheksi.
- Anonyymi00034
Uudenvuodenpäivänä hieman puolenyön jälkeen Amsterdamin historiallisessa Vondelkerkin kirkossa syttyi suuri tulipalo. Liekit levisivät kirkon kattoon ennen kuin se paloi maan tasalle.
Ilotulitusvälineillä toimivien musliminuorisojengien uskotaan olevan palon takana. - Anonyymi00035
Nazima, katoppa mitkä maat ovat hengenvaarallisia kristityille ja puhu vasta sitten rasismista!
- Anonyymi00036
Mitä nämä asiat jollekkin ulkomaalaiselle afgaani akalle kuuluu.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836513Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto945432Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost173772Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233397Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2323237Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat832381Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32125Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191726Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val471709Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi441449