Mitä mieltä olette Putinin lupauksesta ettei Venäjä tule maksamaan sotakorvauksia?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Sanoppa koska voittajavaltio on maksanut sotakorvauksia?
Sanoppa millä lihaksilla venäjä voittaa aloittamansa sodan?
Kupjanskin tappio on Venäjän stalingrad, siitä alkaa perääntyminen.
Kukapa niitä pystyisi edes perimään. Mitkään korvausvaatimukset eivät päde Venäjällä. Ei ole mitään tahoa, joka niitä voisi periä.
Venäjän armeija on yksi vitsi, neljä vuotta takunneet pienen naspurin kanssa, eikä asia etene yhtään.
Mitä sitten jos vastaan tuleekin yhtä suuri vastustaja? Eurooppa on jo kuusi kertaa suurempi.
Putte yrittää esittää kovista. Leikkii neppeä.
Suomi veti vekseliin nimensä,ja takaaja maksaa.
Jos ei muu auta niin jäädytetyt varat käyttöön, sekin aika on pian käsillä.
oliko kylällä tänään väkeä liikkeellä ?
aina vaan sä jaksat laittaa kirjoituksia jotka ei koske Lapuaa ,oot kyllä varsinainen nettiterroristi jolta pitääs kone ottaa pois ja laittaa sut koppiin vuodeksi ja avain piiloon,,oppisit olemaan sääntöjen mukaan !
Sama posmitus kuin 2022. Ei mitään järkeä, taustalta kuului äänimerkki milloin lippuja liehutetaan. Neuvostoaikoina sama meininki.
Missäpäin Lapuaa tämä puhe pidettiin?
Mä katsoin ja kuuntelin ihan vaan kotona.
No niiin taas lapualaaset jää iliman korvauksia
Eu:n täytyisi julistaa sota venäjää vastaan, Putleri ei usko muuta kuin rautaa. Tulta munille sanon minä, reservin alikersantti.
Edellisessä isänmaallisessa sodassa venäjä pääsi Berliiniin asti, nyt tapella nyhjätään Kupjanskin kyläpahasessa pesukoneita varastellen. Kaukana on suuruuden päivät. Kannattais lopettaa koko touhu ja yrittää pikkuriikkisen Liettuan valtaamista, josko se onnistuis. Epäilen kyllä sitäkin.
Siellä vastassa olisikin miljardin asukkaan nato-maat. Mitä luulet kuinka kävisi?
Kyllä miljardin kanssa hullusti kävisi, vaan miten puolen miljardin ja siitäkin puolet kelvollisten, eli vajaan 200 miljoonan kanssa...enpä tiedä.
Pelkuri-putin tyytyykin tappamaan naisia ja lapsia.
Sota jatkuu niin kauan kuin pikkumies on elossa. Toivottavasti syöpä tai mikä sillä nyt olikin, kun meinasi pöydän alle luisua, uusii ja vie hengen.