8 miljardin euron Tytti

Supertuhlaaja, SDP:n luoma taloushirviö

Oman maan suosiminen on väärin!
20165
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat
  • *
    *
    - SDP:n "Kilju-Kaula" Tuppurainen osaa Vain - HALVEKSIA - Suomalaisia - !

    - esim ; - SDP:n Tuppuraisen - Kansalle - VITTUILEVA - sanonta ;

    ________ " " Oma Kansa Ensin - Ajattelu On Vahingollista " "

    *
    *

    Äänestä

  • Lapsellista syyttää muita perussuomalaisten aikuisten? poliitikkojen nettiin laittamista kuvista joista Kiina ja Japani ovay loukkaantuneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Lapsellista syyttää muita perussuomalaisten aikuisten? poliitikkojen nettiin laittamista kuvista joista Kiina ja Japani ovay loukkaantuneet.

    höpö höpö, pikkusieluiset nyt loukkaantuu kaikesta.

    Japani pitää demareita pilkkanaan ja laittaa ne pokkuroimaan edessään muaha buaha.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Lapsellista syyttää muita perussuomalaisten aikuisten? poliitikkojen nettiin laittamista kuvista joista Kiina ja Japani ovay loukkaantuneet.

    Kuka on ketään syyttänyt?

    Äänestä

Iltis vuonna 2016

David Bowie oli kohtelias herrasmies, jota koko maailma suree

https://www.is.fi/viihde/art-2000001064121.html

Tekoähky tiesi kertoa seuraavaa:
Kyllä, David Bowie rakasti Japania syvästi, ja tämä rakkaus näkyi hänen taiteessaan, tyylissään ja henkilökohtaisissa suhteissaan; hän sai inspiraatiota japanilaisesta kabuki-teatterista ja muodista, teki yhteistyötä japanilaisten taiteilijoiden (kuten Kansai Yamamoton) kanssa, asui osan ajastaan Japanissa ja sai inspiraation Kappaleisiin kuten 'Moss Garden' ja 'Crystal Japan' Japanin esteettisyydestä ja rauhasta.

Bowie vietti aikaa Japanissa ja tunsi erityistä vetoa Kioton kaltaisiin paikkoihin, joissa hän löysi rauhaa ja kauneutta, jota hän tavoitteli.
Hänellä oli syvä ja molemminpuolinen suhde Japanin ja japanilaisten fanien kanssa, ja hän koki inspiraatiota maan kulttuurista ja perinteistä.


Persut, kertokaa, että te rakastatte Japania, sen kultturia ja ihmisiä, siten teistä tulee salonkikelpoisia kuten David Bowiesta.

Äänestä
  • ...siis.. Tuppuraisen tyyliin kaiken ulkomaalaisen ihailua ja ihastelua ? .. suomalaisuuden , isänmaallisuuden , kotimaan arvostus ja edun katsominen on vahingollista ja haitallista ..? ..vasemmisto on vuosikymmeniä kumartanut "kieli pitkällä jos Suuri ja Mahtava suvaitsisi pyllistää" mutta nämä vaatimalla vaativat että ilmansuunnasta viis , joka suunnasta käy ?

    Äänestä

Upsista, uksi kuva vesitti koko skandaalin...hupsista.

Äänestä

Maalittaminen ja valehtelu alkoi, kun Tytti on uskaltanut sanoa vastaan perussuomalaisten epäjumalalle Purralle.

Esim. Uniperia ostettiin Suomeen Fortumin toimesta Sipilän hallituksen aikana. Perussuomalaiset olivat Sipilän hallituksessa mukana. Marinin hallituksen aikana Uniper tuotti miljoonia tappiota JOKA PÄIVÄ. Saksan valtio ei enää tukenut sitä, jolloin Fortum päätti myydä sen, ettei suomalaisten tarvitsisi maksaa saksalaisten sähkön kulutusta.

Äänestä
  • Sen jälkeen Uniper on tuottanut Saksalle miljardeja joka vuosi. Tytti panikoi.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sen jälkeen Uniper on tuottanut Saksalle miljardeja joka vuosi. Tytti panikoi.

    Pikkutyttö lähetettiin yksin leijonien luolaan. Sen jälkeen huudot kaikuvat eduskunnan käytävillä, Me voitettiin monta miljardia!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Pikkutyttö lähetettiin yksin leijonien luolaan. Sen jälkeen huudot kaikuvat eduskunnan käytävillä, Me voitettiin monta miljardia!

    Sanna oli samaan aikaan Italiassa kokkelileirillä 😭😭😭😭

    Äänestä

Persujen Purra tollojen tollo

Äänestä

Joskus oli elokuvasarja "kuuden miljoonan dollarin mies".

Nyt voitaisiin tehdä elokuva "kahdeksan miljardin euron kana".

Äänestä

Kuka tuota on mennyt äänestämään? Hei haloo hälsinki

Äänestä

No entäs kokkareet ja perseilijät? Jakavat miljardeja Ukrainalle korruptioporukalle.

Äänestä

Sitä nyt maksellaan.

Äänestä

Vaalit on tulossa!Demarit iskee nyt akkarintamalla oikein räyhästi

Äänestä

Supolle olis nyt hommia, vähän vois kovistelle näitä demuakkoja maanpetoksista

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Supertuhlaaja, SDP:n luoma taloushirviö

Oman maan suosiminen on väärin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu