Natomielisten verot nousee

Anonyymi-ap

kohta hulluuden tasolle 30% tai enemmän.

15

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No niin se pitää olla. Kaikki Natoa kannattavat on pantava maksamaan Ukrainan tuki ja Natosta koituvat maksut.

      Rasti ruutuun.

      • Anonyymi00008

        ja mikä tekee venäjästä meidän vihollisen ? se että hyökkäsivät ukrainaa joista suomalaisilla ei ole tietoakaan, oli hauska yksi päivä kun näin suomalaisen kassanmyyjän erehtyvän asiakkaistaan venäläisiksi vaikka olivat ukrainalaisia kun ei kielestä tai muusta osannut huomata eroa. Lapset olivat siis lapsia ja myyjä kirosi "venäläisten" lasten perään.


      • Anonyymi00012

        Tosi hyviä uutisia Soomesta!


    • Anonyymi00002

      Hitlerin kapina ww2 ja Saksan kolmas kapina ww3.

    • Anonyymi00003

      Jos nyt maksat veroja 20% niin kohta maksat 50% niin pitää olla.

    • Anonyymi00004

      Maksan veroa nyt noin 45% eli kohta veroni muuttuu siis 30% tasolle. Kyllä sen voisin hyväsyä. NATO on sitten hyvä juttu ja pistää Putenkin huutamaan.

    • Anonyymi00005

      Kaikille jotka kannattaa Ukrainan tukemista. Pitäisi laittaa Ukraina lisävero.

      • Anonyymi00010

        Miksi? Koko Suomen kansan enemmistö tukemista kannattaa! Vain Tiltut ei kannata ja he saavat palkkansa Lasol-pulloina! Ei niistä veroa peritä!


    • Anonyymi00007

      MATU MIELISET TÄSSÄ
      --AI-yhteenveto
      Euroopassa Saksa ottaa vastaan eniten pakolaisia ja turvapaikanhakijoita absoluuttisina lukuina, etenkin ensikertalaisten osalta, mutta kun puhutaan koko maailman pakolaisista ja suhteesta väkilukuun, tilanne vaihtelee, ja monet pakolaiset pysyvät Turkin kaltaisissa maissa tai lähialueilla, kuten Puolassa Ukrainan sodan jälkeen, mutta yleisesti ottaen Saksa on merkittävin vastaanottaja EU:n sisällä, kun verrataan hakemusmääriä.
      Saksa:
      Ottaa vastaan suurimman osan uusista turvapaikanhakijoista EU:ssa.
      Saksassa oli 2020 yli 1,2 miljoonaa paennutta, ja se oli viidenneksi eniten paenneita vastaanottava maa maailmassa, kun Turkkia ei lasketa mukaan.
      Muita merkittäviä vastaanottajia EU:ssa (2024):
      Espanja, Italia, Ranska ja Kreikka ottavat myös suuren osan ensikertalaisista hakijoista.
      Erityistilanteet:
      Ukrainan sota: Puola otti vastaan valtavan määrän ukrainalaisia pakolaisia (yli 1,9 miljoonaa maaliskuussa 2022), ja siitä tuli hetkellisesti maa, jossa on eniten pakolaisia EU:ssa.
      Maailman mittakaava: Suurin osa maailman pakolaisista elää kehittyvissä maissa, ei Euroopassa, ja Turkki on maailman suurin pakolaisia vastaanottava maa (miljoonia, pääasiassa Syyriasta).
      Yhteenvetona, absoluuttisesti eniten pakolaisia ja turvapaikanhakijoita Euroopassa on Saksassa, mutta tilanne riippuu siitä, puhutaanko ensikertalaisista vai kokonaismääristä ja sisällytetäänkö Turkki Eurooppaan (joka usein jätetään ulkopuolelle tilastoissa).

      • Anonyymi00009

        Vain venäjä hyökkää ja tuhoaa.


    • Anonyymi00011

      ” Natomielisten verot nousee kohta hulluuden tasolle 30% tai enemmän.”

      Miten niin? Ainahan Suomessa on ollut korkea veroprosentti! Ei se ketään häiritse! Tuki jatkuu!

    • Anonyymi00013

      Onneksi en ole natomielinen, joten verot taitavat sitten pysyä matalana.

    • Anonyymi00014
    • Anonyymi00015

      Tiltuilta pitäis otta kaikki rahat pois ja lähettää Venäjälle.

      • Anonyymi00016

        Ei ole paljoa mistä ottaa eikä ole kuin lusikalla annettu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      95
      6092
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      55
      5068
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4212
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3809
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      8
      3568
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      114
      3110
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2513
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2449
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      52
      2169
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      21
      1545
    Aihe