Mitä, mitä, mitä...
Just Maikkarin Aamu-uutisissa jääkiekkopiireissä todetaan, ettei anteeksipyytely kuulu jääkiekkoon.
Miksi ei ? Kuuluuhaan se lapselliseen irvistelyynkin. Eikä silti tehoa ! Onko siis näin, että väkivaltalajeihin ei kuulu anteeksipyytely ja miksi ihmettelemme muutenkaan, ettei yksinkertaista "anteeksi"-sanaa kuulla paljonkaan Suomessa ?
Anteeksipyytely ei kuulu jääkiekkoon
11
65
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jääkiekko on tyhmien miesten yksinkertainen peli, jolla rahaa kasataan tolloille, joista ei muuten tulisi mitään muuta kuin päihteitä vetäviä työttömiä. Jääkiekossa heistä voi tulla Selänteitä, kunhan vain kaljamukien heiluttajat maksavat tarpeeksi.
- Anonyymi00003
Kateellisuus kuuluu kirjotuksessas🙊
- Anonyymi00004UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Kateellisuus kuuluu kirjotuksessas🙊
Aika pitkälti suora lainaus legendaarisen selostajan Raimo Häyrisen sanoista, kun hän aloitti jääkiekkoselostuksiaan.
Neuvostoliitto oli jääkiekon suurvalta ennen Suomea... - Anonyymi00006UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Kateellisuus kuuluu kirjotuksessas🙊
On muuten törkeen kallis harrastus skideillekin. Mutta veikkaisinpa, että laji kuuluu veikkauksen eli jopa uhkaveikkausten piiriin.
- Anonyymi00002
On Turha pyydellä anteeksi!
Jos alistuu anteeksipyyntöön, saa vastauksen, " Se anteeksipyyntö tuli väärään aikaan", tai, " Anteeksipyyntö, ei ollut aito".
Siksi Anteeksipyyntöön ei pidä suhtautua kevyesti. Ei pidä pyydellä turhaan anteeksi, se ei kelpaa anteeksipyyntöä tivaavalle opposituo/ vasemmistolle. Eli, niiltä ei kannata pyydellä mitään anteeksi.
Media voisi lopettaa oppositiosta uutisoinnin. Kiljuvat ihan liikaa istuntojen aikaan,käytös heikkoa🙉- Anonyymi00005UUSI
Persu nyt on aina väärässä paikassa väärään aikaan kun istahtaa tietokoneensa ääreen ja yhteys nettiin sattuu olemaan päällä.
- Anonyymi00007UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Persu nyt on aina väärässä paikassa väärään aikaan kun istahtaa tietokoneensa ääreen ja yhteys nettiin sattuu olemaan päällä.
Pelaako islamistit muka kiekkoa ?
- Anonyymi00008UUSI
Anonyymi00007 kirjoitti:
Pelaako islamistit muka kiekkoa ?
Vain integroituneet. Ihan minimaalisesti siis.
- Anonyymi00009UUSI
Onko jääkiekko natsipeli ? Joskus katon ja ihmettelen eikö ne ole ikinä pelannut pesäpalloa . Mie oon ja osaisin lyödä mailalla kyllä niin et pelaaja täytys paareilla viedä pois .
- Anonyymi00010UUSI
Saako pamauttaa jos pyytää heti anteeksi ?
- Anonyymi00011UUSI
Anonyymi00010 kirjoitti:
Saako pamauttaa jos pyytää heti anteeksi ?
Ken väkivaltaan ryhtyy, se siihen itse kaatuu, sanonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334159Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122624Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382355Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1151406- 481169
- 781087
- 59953
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921