Suomalaiset ovat aloittaneet hyökkäyksen Venäjää vastaan ja ottaneet tähtäimeensä Belgorodin, Kurskin ja Leningradin alueet. Presidentti Alexander Stubbin on vastattava ja otettava vastuu.
"– Sama pätee Leningradin alueeseen ja Pietariin. Suomalaisilla, joilla on ollut karttatieto iät ja ajat, on tiedossa tarkalleen, missä kaikki on, ja droonit voivat lentää paikalle matalalla ja sitten kadota. Suomalaiset tehtaat valmistavat myös univormuja
Ukrainalle."
Näin väittää Suomen kansalainen Kosti Heiskanen, toiselta nimeltään Konstantin Lebedev patrioottisella, ortodoksikirkkoa lähellä olevalla Tsargrad -televisiokanavalla.
Kosti Heiskanen on syntyisin Neuvostoliiton Leningradista. Hän on suomensukuinen Suomen ja Venäjän kaksoiskansalainen.
Ei taida ihan terve olla.
Toimittajana esiintyvä venäjänsuomalainen väittää, että Suomi "hyökkää" Venäjälle
15
135
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kaikki ryzzätkään eivät usko äijän puheita.
- Anonyymi00002
Tuollaisilla valheilla venäläiset pohjustavat tulevaa hyökkäystä Suomeen.
https://www.verkkouutiset.fi/a/propaganda-leviaa-suomalaisilla-ukrainassa-muumiyksikko-joka-hyokkaa-venajalle/#3c8e8f60 - Anonyymi00003
Venäjän heikkoutta pitää käyttää nyt hyväksi. Meidän pitää vihdoin korjata toisen maailmansodan vääryydet ja ottaa se mikä meille kuuluu!! Häpeärauha ja aluemenetykset pitää ottaa nyt takaisin korkojen kanssa. Tällä kertaa asiat ovat toisin.
Valtaamme Petsamon alueen takaisin, ja Karjalankannaksen kokonaisuudessaan aina Laatokkaa myöten. Lisäksi ainakin Suomenlahden ulkosaaret ja Kuusamon ja Sallan itäosan alueet.- Anonyymi00004
NATO ei lähde tukemaan meidän hyökkäyssotaa. Parempi odottaa että Venäjä tekee jonkun pikku manooverin pohjoisessa ja sitten mennään niin että ei meinata ja kunnon rytinällä ja syvälle.
- Anonyymi00005
Aloittelija on vinks vonks.
ANO SENSUROI KANVAA. EI saa sanoa eli tekstata samaa sana mitä itse x monta jutussaan sanonut. Miksi? - Anonyymi00006
Sinäkin esiinnyt tenava
- Anonyymi00007UUSI
Lärvi umpeen....
- Anonyymi00008UUSI
Kosti on loistava parodia toimittaja ei pokka pikä kun kosti alkaaa kertomaan.
- Anonyymi00009UUSI
Sotarikolliset Ukrainan AZOV terroristit Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan sekä Venäjän naisia ja lapsia jo nyt , Pekka Toveria lainaten Suomi on nyt sodassa.
- Anonyymi00010UUSI
Loistavaa jo yli 1,2 miljonaa venäläistä hykkäjää on poissa pelistä tästä azovien hyvä jatkaa.
- Anonyymi00011UUSI
Anonyymi00010 kirjoitti:
Loistavaa jo yli 1,2 miljonaa venäläistä hykkäjää on poissa pelistä tästä azovien hyvä jatkaa.
Montako Azov terroristia on jo maan majoilla, miten pitkään niitä riittää?
- Anonyymi00012UUSI
Kosti voisi muistella miten siellä on kohdeltu vähemmistöjä, suomensukuisia, kuten Inkeriläisiä. Kansanmurhaksi niitä voidaan nimittää.
Ettei vaan Kostilla olisi itsellään Inkeriläisiä sukujuuria. - Anonyymi00013UUSI
Petroskoi myö taas otetaa ja sit lähetäänki kottiin.
- Anonyymi00014UUSI
Ei suomi mitään ota mutta kiina vie uralin takaiset alueet siellä on paljon luonnon varoja joita tarvii.
- Anonyymi00015UUSI
On jo aikakin uudelle Aunuksen retkelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271262- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999