Jouluruno persuille

"Ei itkeä saa, ei meluta saa, ettei tule vihervassariwoke ikkunan taa.."
387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nauti hallituksesta. Toiseksi viimein joulu nyt.

1Äänestä

vihreät kompostiin , kuusi kannattaa polttaa

Äänestä

Nimimerkki "Riikka" leikkaa. Suurta älykköä feikkaa. Pukkaako jatkossakin vielä ministerin keikkaa? Tuskin. Sillä nimimerkki "Riikan" vuoksi vie matkamme kohti persaukista Kreikkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Ei itkeä saa, ei meluta saa, ettei tule vihervassariwoke ikkunan taa.."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu