Nunnuka kansa syyttää puttea

Venäjän sudet tappavat joulupukin poroja enemmän kuin koskaan – CNN tapasi Kuusamossa katkeran poroisännän. OMG
696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Poroisännät ovat vuosikymmeniä tehneet korvauspetoksia.

Äänestä

"KÄYTTÄÄKÖ SUSI VEISTÄ PORON PILKKOMISEEN?"!!!

Äänestä
  • "URBANWOLF"!!!

    Äänestä

Poroja pitäisi saamelaisten hoitaa vain Saamenmaalla eikä tuoda niitä Kuusamoon .

Äänestä

Kyllä saamelaisia on kohdeltu Suomen valtion toimesta niin väärin että noin 600 miljardia olisi pieni korvaus siitä.

Äänestä

Ei yhtään yllätä että persut ovat tuossakin asiassa Putinin kannalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän sudet tappavat joulupukin poroja enemmän kuin koskaan – CNN tapasi Kuusamossa katkeran poroisännän. OMG

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu