Hyvää Joulua ihmiset!

Kurjuus jatkunee Joulun jälkeen ja konkurssit lisääntyy,nauttikaa!
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eipähän konkurssit tavallista rehellistä kansalaista koske.

Äänestä
  • No jos firma menee konkkaan niin työntekijät lentää pihalle....kyllä se taitaa koskea..

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    No jos firma menee konkkaan niin työntekijät lentää pihalle....kyllä se taitaa koskea..

    Rehti kansalainen ei tee töitä riistäjäkapitalistille vaan pelkästään yhteisölle ja mieluiten talkoina.

    Äänestä

Ei jatku minulla. Tulee muutto ulkomaille toukokuussa työn perässä paremmille maille vierahille kaukana Euroopasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kurjuus jatkunee Joulun jälkeen ja konkurssit lisääntyy,nauttikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu