Onko joulusauna jo lämmitetty? Savuluumut ja lipeäkala jo valmiina?
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Joulun kuten kaikkien muidenkin juhlien juhliminen Talossa kestää 120 nautinnon yötä
- Anonyymi00002
Röhönauru raikaa ja meno on armoton, mutta samalla harras ja juhlallinen.
- Anonyymi00003
Tontut paljastavat Suomen kansalle, Ruskean Talon joulukattauksen. Ruskean Talon joulupöytä!
Valmistukseen tarvitaan peruseinekset, karvainen kädenvääntö ja kahden päivän pituinen ruputustuoli-lypsäys. Myös suolien, luomuherneiden ja savuluumujen ym, valmistukseen, tarvitaan ruputustuolia. Grilliin tarvitaan reippaan grillin lisäksi, Menninkäismestari (Rankaisija), ja seiväs, johon asetetaan eines. (Seipäänheiton junioriseiväs käy oikein hyvin).
Vinkit: Ruoskalla ja ylitiukilla latexhaalareilla voi säännöstellä eineen mehukkuutta/marinointia. Ennen marinointia voi myös sitoa eineen maalarinteippiin ja tunkea omenoita eineen aukkoihin. Mikäli eines on kovin refleksinomainen, voi käyttää ruputuspatukkaa.
Kattaus:
Salami-lanttulaatikkoa
Lipeäpepperoonisalamia vastalypsätyllä valkokastikkeella
Peruna-pippurisalamilaatikkoa
Rosollia koiranmaidon kermalla
Menninkäismestarin Ruskeat luomuherneet
Ruskealla sinapilla kuoruutettu Tanskalainen Salamitanko
Plösön paahdetut traanipallot
Ruskeaa riisipuuroa luomurusinoilla
Savustettu Suur-Shalami
Grillattu kellarivanki - veriohukkailla. Grillimestarina latekshaalariin pukeutunut Rankaisija itse!
Kotitehdyillä suolilla täytettyä Talon ruskeaamakkaraa
Rituaalinen raakana syötävä maksapaistos - tuoreella vastalypsätyllä nuoren katraan valkokastikkeella (nautitaan keskiyöllä)
Jälkiruuaksi: Mustaa aurinkokaukkua katraan tuorekermalla, smetana-bageleita, koiran maitoa, savuluumuja ja kädenlämpöistä kaalimehua!- Anonyymi00004
Aah...vesi herahti kielelleni...hyvää joulua!
- Anonyymi00005
Talo ei kyllä petä koskaan! Aina panee parastaan!
- Anonyymi00006
Jouluni menee palstaa seuratessa ja kädenlämpöistä kaalimehua hörppien.
- Anonyymi00007
Saivatko lakaisukoneet jäädä talleihin edes jouluyönä?
- Anonyymi00008
Uusia miesvankeja on keräilty ja kääritty lahjapapereihin (paskapapereihin) ennen joulua riittävästi jouluyön tarpeisiin. Kohta availlaan ja otetaan käyttöön.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Uusia miesvankeja on keräilty ja kääritty lahjapapereihin (paskapapereihin) ennen joulua riittävästi jouluyön tarpeisiin. Kohta availlaan ja otetaan käyttöön.
Aah...ruskeat asiapaperit...omat miehet...jouluiset tunnukset...aah...
- Anonyymi00011
Kopeekkoja keräävän hameämmän kosto tulee olemaan hirmuinen:
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä!!! - Anonyymi00013
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3671616- 1141246
- 1291171
- 1391000
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh24912- 111842
- 42535
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112517- 18500
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.113488