Tilasin Tuusulassa taksin joka teki oharit, otti toisen matkustajan matkalla. Soitin välitykseen, kuulin jotakin krapulaisen örinää, että ilmeisesti ottanut toisen asiakkaan. Ei pahoittelua, löin luurin korvaan. Otin Boltin. Laskua Lähitaksilta kylläkin 10 euroa. Prkl. Karttakaa noita maalaistolloja ja kusipäitä.
Älkää käyttäkö Lähitaksia
10
334
Vastaukset
- Anonyymi00001
Bolt olla hyva, pano kuulu hinta halu tai ei
- Anonyymi00002
Ei pidä mennä maalle.
- Anonyymi00003
luuletko ihan oikeasti että Lähitaksia kiinnostaisi asiakkaat? Lähitaksi yrittää pitää hyvää brändiä jotta se saisi lypsettyä autoilijoilta enemmän rahaa, siinä niiden business idea on. Asiakkaat ovat vain välttämätön paha, Lähitaksi häviää kaikki kuntien kilpailut. usein miten syynä taitaa olla onneton palvelu jne...
- Anonyymi00004
Minulla ei ole yhtään luottamusta Lähitaksiin täällä Nurmijärvellä. Olen usein jäänyt ilman taksia kun olen tilannut Lähitaksin. Täällä toimii paremmin Taksi-Helsinki.
- Anonyymi00005
Joo tuo nykyisin hyvin yleistä, kun ketään ei kiinnosta mitä nuo nk taksikuskit tekevät. Minä lähetin Lähi -Taksille laskun turhista puhelinkuluista.
- Anonyymi00006
Ja laadunvalvonta vastasi tietysti näin. Olemme pahoillamme , mutta vuonna 2018 taksiuudistuksen mukana tullut ajovuorolistojen poisto pla plaa plaa. Onko tuttua?
- Anonyymi00007
Jos tilattu taksi tulee vaikka tunnin myöhässä ja soittaa, kun itse on jo matkalla toisessa taksissa, niin kannattaa sanoa sille ensimmäiselle, että odota kuule vähän, tulen parin minuutin kuluttua. Kyllä ne oppivat.
- Anonyymi00008
Tämä onneksi on nykyään muitakin taksinvälittäjiä kuin Lähitaksi.
Siihen laadunvalvojan valitukseen kuuluu myös :vuonna 2018 taksialan vapautuksen vuoksi poistettiin asemapaikat ja pla plaaa... Tämän vastauksen olen saanut kolme kertaa täällä Tuusulassa.
Kun pyydät puhelunkorvauksia, vastaus on olemme pahoillamme mutta emme voi hyvittää, kun olemme välityskeskus ja emme voi mitään kun taksiala vapautettiin vuonna 2018 jne.... Herätkää siellä Lähitaksissa kohta on vuosi 2026. - Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Tämä onneksi on nykyään muitakin taksinvälittäjiä kuin Lähitaksi.
Siihen laadunvalvojan valitukseen kuuluu myös :vuonna 2018 taksialan vapautuksen vuoksi poistettiin asemapaikat ja pla plaaa... Tämän vastauksen olen saanut kolme kertaa täällä Tuusulassa.
Kun pyydät puhelunkorvauksia, vastaus on olemme pahoillamme mutta emme voi hyvittää, kun olemme välityskeskus ja emme voi mitään kun taksiala vapautettiin vuonna 2018 jne.... Herätkää siellä Lähitaksissa kohta on vuosi 2026.Rupukuskit ajaa LähiTaksin välittämiä ajoja 3-4 kännykkää kojelaudalla. Kortti ei kelpaa, käteinen kylläkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768