Outokummum evlut seurakunnan aiemmat toimet

Anonyymi-ap

Lukekaa Okunseudun tiistaina tulleen numeron uutinen Ko.Srk uutinen.
Ruhasen klaani hävisi.
Ajolähtö moisille. HETi!!
Ja ko.kirkon valtaa käyttäville myös. Nimet näkyy uutisessa hyvin.

14

1418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Seurakunnassa viedään kirkkovaltuutettuja kuin pässiä Liekassa.....valtuutetut eivät ajattele omilla aivoillaan vaan sokeana seuraavat laumanjohtajan ohjausta, joka tavoittelee vain omaa etuaan.

    • Anonyymi00002

      Nyt äkkiä rock konsertteja ja iskelmämessuja kirkkoon että saadaan vahingonkorvauksiin rahat. PS seurakunta vaietkoon tästäkin rikkeestä.....

    • Anonyymi00003

      Luulisi kirkko rvaa hävettävän. Ilkesi palkata myös puolisonsa hoitamaan laittomasti irtisanotun talouspäälikön virkaa. Uskomatonta kähmintää.
      Myös srk valtuuston jäsenille ei voi kuin nauraa, millaisia kuuheloita he ovat.
      Mukamas hartaita uskovaisia, vaan ahneita piruja.
      Asia on saatettava julkiseksi ymp. suomen.
      Aijempi kähmintä myös.

      • Anonyymi00004

        oman edun tavoittelijoita seurakunnassa(kin). en erittele. jokhainen oman tunnon mukaan. hyvä ihminen on hyvä aina ei vain julkisesti.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        oman edun tavoittelijoita seurakunnassa(kin). en erittele. jokhainen oman tunnon mukaan. hyvä ihminen on hyvä aina ei vain julkisesti.

        Uskovaiset ovat niitä suurimpia roistoja minkä tiedän...

        Ateistit taas rehellisimmästä päästä, tunnen monta joten kokemuksella kerron...


    • Anonyymi00005

      "Saatanan tunarit" käy arvosteluksi ko. organisaation väelle.

    • Anonyymi00007

      Oku/ PjärviSrkt ovat tyrineet talouden pitonsa ja vuosia. Sitä EI OLE Talouspäälikkö (ent) tyrinyt, vaan edell. ja nykyinen hallinto, Kirkko rva suurinpana pomona vastuussa.
      Esim. Pellinmäen myynti alehintaan, sen takia leiri- ja rippikoulut joudutaan ostamaan ulkopuoliselta, joten raha ohjautuu muualle.
      Kuusjärven kirkko korjattiin ensin sisältä, sitte vasta "huomattiin" huomattiin että katto vuotaakin. Siitä mittavat turhat lisäkulut.
      Nyt kirkollisveroa nostetaan. Hautaus kulut nousee lähes 200%. Kuusjärven hautausmaan keskiosan hautapaikkoja aiotaan poistaa yli 50.
      Käytäviä ei aurata. Hautapaikka karttaan ei liitytä, kuten ymp. Srk, t.
      Tätäkö me halutaan? Onko Kirkkoherran vakanssia kantava onnistunut tehtävissään, yhdessä klaaninsa kanssa?

      • Anonyymi00012

        Onhan nuo käytävätkin aurattu moneen kertaan ja pihat ja tietkin hyvässä kunnossa.


    • Anonyymi00008

      Oikeesti ei vielä mitään päät työstä asiasta.

    • Anonyymi00009

      Muistelen asian ollessa aloituksessa, yritti jotkut valtuutetut toppuutella irtisanomisessa. Ei muutaman järkevänkään ääni riitä, kun kirkon rouvan on saatava miehensä töihin.

      • Anonyymi00010

        No olihan okun lehdessä isot jutut miten muutaman valtuutettujen yritys tyrmätä päätös irtisanomisesta estettiin äänedtämällä. Ei alimiehitys maha mitään kun iso porukka haluaa seurata johtajaa.


    • Anonyymi00011

      Ja valittaa vielä päätöksestä. Kyllä riittää näköjään rahaa kirkolla, vaikka työntekijöiden palkoista säästetään sen, minkä ikinä pystyy.
      Valituskin maksaa jokusen tonnin, mutta hei, mitäpä se haittaa,
      kun seurakuntalaiset maksaa,
      ja rouvalla ja herralla ei kestä kantti hävitä.

    • Anonyymi00013

      Hyvin pyörii Srk talous vielä kun suurta ikäluokkaa riittää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      242
      3085
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1728
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      22
      1424
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1248
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1241
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1062
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe