Ei elänyt yhtään sen vanhemmaksi kuin epäterveellisillä elämäntavoilla koko elämänsä menneet ihmiset.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/05cc579f-6224-446d-8297-1c6a2d49d331
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/05cc579f-6224-446d-8297-1c6a2d49d331
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
1941 syntynyt, joten elihän tuo Tri Tolonen silti 84 vuotiaaksi asti. Suomalaismies kun elää keskimäärin 78½-vuotta - niin siihen katsottuna tämä eleli aika iäkkääksi.
Mutta siinä on kyllä perää että kyseinen herra oli jonkinsortin humpuuki... - Raaka bisnesmieshän tuo paremminkin oli kuin mikään lääkäri.
Juopot tippuu 40-70 välillä ja laskee miesten keski-ikää. Kaikkia vain ei tiedetä juopoiksi ja kuolevat muka yllättäviin syöpiin, jotka kuitenkin on viina aiheuttanut.
Niin just. Ennenvanhaan ei syöpiä ollutkaan kun suomalaiset oli niin raittiita. Nykyään kaikki miehet on kaappijuoppoja paitsi uskovaiset.
Lapuallako tämä kaikki?
Köppäänen alootus!