Onneksi näin nykyään.
Valtio ei matele uskovien edessä
Anonyymi-ap
42331
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
ArtoTTT
Mutta Setan edessä....
Miten tämä näkyy? Kerro ihan konkreettinen esimerkki. Eikä mitään kaatumakokouksessa kuultuja juttuja....
ArtoTTT
Esim. eduskunta sääti lain jossa ihminen voi omalla ilmoituksellaan vaihtaa sukupuoltaan täysin mielivaltaisesti, ilman mitään tieteellistä perustetta koko touhulle, sen lisäksi että julkinen terveydenhoito suorittaa ideologisia uskoon perustuvia sukupuolenvaihdosleikkauksia ilman mitään tieteellistä perustetta, todistetta tai edes hypoteesia siitä että ihminen olisi voinut syntyä väärään kehoon.
Niin miten tämä vaikutti sinun elämääsi? Mitä et enää saa tehdä sellaista mitä ennen tuota lakia sait tehdä? Koeta nyt tajuta, että eihän tämä mitään "matelemista ole". Matelemisesta olisi kyse silloin, kun joku taho pakottaisi valtion komentelemaan muita oman ideologian mukaan. Meneekö jakeluun vai onko liian vaikeaa, että sinun pitää - taas kerran - siirtää maalitolppia....
Koko sukupuolenvaihtamisjuttuhan perustuu uskoon. Jos joku haluaa uskoa olevansa eri sukupuolta kuin miksi on syntynyt niin uskokoon. Asia kuuluu uskonvapauden piiriin. Vai suotko uskonvapauden vain itsellesi?
On huvittavaa kun vaadit asialle tieteellisiä perusteita. Jos niitä vaaditaan uskon asioissa niin koko kirkon korttitalohan on nurin saman tien.
ArtoTTT
No kun se pelkkä uskominen ei riitä, vaan julkisen terveydenhuollon pitäisi vielä leikellä heidät eri sukupuolen näköiseksi tai syöttää heille hormoneja jotka tuhoavat ihmisen terveyden....
Muutama sukupuolenvaihtaja on halpaa verrattuna siihen paljonko valtio antaa eri uskontokunnille rahaa. Tai paljonko meillä on mielenterveyshoidossa uskonnon vuoksi sinne joutuneita. Taitaa jokaiselta suljetulla osastolta löytyä lisäksi vähintään yksi joka pitää itseään Jeesuksena. Kuka on viimeksi tarkastanut josko niistä joku olisi saattanut olla oikea? Uskonnolla moni on tuhonnut oman mielenterveytensä ja vielä useamman läheisensä.
Kyllä Israelissa mielellään hallitus matelee ääriuskovien edessä . Oikein fasistimaisen hyvin .
On se vähän eri asia tehdä kansanmurha kuin sallia olla sitä sukupuolta miltä tuntuu.
Toisaalta mitä väliä sillä on vaikka ihmiset vaihtaa sukupuolta, tekevät mitä leikkauksia itselleen tahansa kun se on vapaaehtoista. Miksi se yleensä edes mihinkään uskoon kuuluu. Samoin kansanmurhakin voi olla aivan ok, jos siihen ei vain liitetä sitä että se on Jumalan tahto, Jumala sanassaan käskenyt niin tehdä. Silloin se on iljettävää, mutta muutoin kai jumalattomat voivat tappaa toisiaan niin paljon kuin huvittaa.
Jos saadaan punikkihallitus niin sitten matelee Islamin uskovien edessä.
Niin voisitko selittää tarkemmin, että mitä ihan konkreettisesti silloin tapahtuu? Kielletäänkö silloin joulu? Tai pääsiäinen? Vaaditaanko silloin naisia pukeutumaan burkhaan? Saako silloin kivittää homoja kuoliaaksi ilman seurauksia?
Nykyinen hallitus matelee rasistien edessä. Kuvottavaa.
Luopuisit tuosta harhaisesta ajattelustasi, niin olisi vähemmän kuvotusta,
valtio ei uskalla takavarikoida uskovien omaisuutta ei edes seurakuntien 🤣🤣🤣
se kertoo kaiken valtiosta , lennätettään isis taistelijat kotiin
>>Niin voisitko selittää tarkemmin, että mitä ihan konkreettisesti silloin tapahtuu? Kielletäänkö silloin joulu? Tai pääsiäinen? Vaaditaanko silloin naisia pukeutumaan burkhaan? Saako silloin kivittää homoja kuoliaaksi ilman seurauksia?>>
Näin voi tapahtua jos kansanedustajien enemmistö on islamilaisia.
Joulu on jo nyt kielletty monissa kouluissa.
Suomen islamilainen puolue ei päässyt puoluerekisteriin, kun keräyslistat eivät alkuunkaan täyttyneet. Olisi pitänyt löytyä 5000 nimeä mutta haaveeksi jäi. No sen jälkeen puolue yritti päästä Helsingin valtuustoon.
Sai kunnallisvaaleissa "peräti" 160 ääntä, ääniä annettiin yhteensä 310.000. Valitsijayhdistys sai siis "jopa" 0,05 prosenttia äänistä. Sen jälkeen puolue ei ole esiintynyt enää missään vaaleissa.
Niin ja puoluetta muuten johti Abdullah Tammi, joka oli ihan suomalainen kaveri. Hänen poikansa muuten hoiti Lordi-yhtyeen byrotekniikkaa. Puolue kannatti islamilaisen lain eli šarian käyttöönotto.
Maahanmuuttoministeri Astrid Thors, suvakki-RKP:n edustaja ilmoitti ettei halunnut sallia islamilaisen puolueen syntyä. Jotain Thorsin linjasta kertoi se, että FB:iin perustetiin ryhmä "Olen valmis istumaan muutaman vuoden Astrid Thorsin taposta!".
Mutta edelleen kyllä teillä laitauskovilla faktat ovat todella hukassa. Teidän kannattaisin ryhtyä kauhukirjailijoiksi koko porukan, niin teistä voisi olla jotakin hyötyäkin. Nyt te vain pelottelette toisianne. Me kaikki muut vain hymyilymme teille...
Kaikki uskontopropakanda pitää kitkeä juurineen pois kouluista.
Tilalle luonnonlakien opiskelu, luonnonsuojelu, astrologia, ilmaston suojelu.
Ehkä tarkoitit kuitenkin astronomiaa.
Astronomia.
Kun Mauno Koivisto oli ensimmäisen kerran pressaehdokas, peloteltiin että Suomi liitetään neuvostoliittoon jos Manu vasemmistona valitaan. No valittiin kuitenkin eikä edes ollut rähmällään Neuvostoliittoon.
Mutta jos nyt tulee punikkihallitus, niin ei saa edes olla hetero, on pakko joko vaihtaa sukupuolta tai olla joku siltä ja väliltä.
Perunasäkissä ei ole pakko kulkea, mutta saa kuitenkin että sukupuoli vielä enemmän hämärtyy ja paljastuu vasta kun itse touhuun ryhdytään.
Rahat jaetaan tietenkin köyhille tai kaikki se velka mikä saadaan otettua millä tahansa korolla.
Ja sllmäluomia ei varmasti venytellä.
Kun Manua valittiin niin väitettiin että jos menee läpi, niin uskonnolliset seurat kielletään. Koivisto itsekin hermostui väitteestä. Sen levittäjät eivät tienneet sitä, että Manu on ollut meidät presidenteistä kaikkein uskonnollisin. Hänellä oli mm. sodassa mukana oma raamattu johon hän teki merkintöjä.
Joskus olen ajatellut että josko pyrkisi lukemaan teologiaa. Syynä olisi se, että haluaisi tehdä pro gradu-tutkielman juuri tuosta Manun raamatusta ja siihen tehdyistä merkinnöistä. Se olisi taatusti mielenkiintoinen projekti.
Mitä tulee "punikkihallituksiin" ja muuhun. niin toivosi että osattaisiin edes ajattelun alkeet. Mistä kumpuaa moinen pelottelu? Kaikki kuitenkin jatkuu kuten ennenkin. Suomi on maailman paras maa suomalaiselle. Meillä ole kerjäläisiä kadulla ja kaikista pidetään huoli. Ja tämä on hyvä asia. Amen.
Suomessa on kaksi islamilaista puoluetta: Vihreät ja Vasemmistoliitto.
Seuraavassa elämässä olet muslimi.
Eli vähiten abrahamilaisen uskonnon lumoissa olevat puolueet ovat islamilaisia. :-)
>>Kaikki uskontopropakanda pitää kitkeä juurineen pois kouluista.
Tilalle luonnonlakien opiskelu, luonnonsuojelu, astrologia, ilmaston suojelu.>>
Minäkin olisin halunnut opiskella astrologiaa.
😊 😊 😊 😊 😊
Milloinkaan se ei ole myöhäistä.
Muista ottaa lisäkursseiksi tarot-korttien luku ja kahvinporoista ennustelu.
Raamatullisempaa olisi lampaan sisälmyksistä ennustaminen.
Tiedän että te kiihkouskovaiset pidätte tähtiä jäämurikoina jotka kimaltelevat auringon valossa.
Valtio matelee ja lieroilee Israelin edessä samoin kirkko kannattavat kansanmurhaa ja maa alueiden valloittamista ja rosvousta kaksinaismoraali on vedetty hanurista.
Tässä tietenkin vaikuttaa se mitkä puolueet ovat vallassa ja nyt nuoleskellaan kansanmurhaa jo pelkän hallitussovun vuoksi, minkä onneksi Trump lopetti joten se ei enää samalla tavalla hierrä kivenä kengässä, vaan nyt isommat asiat kyseessä kuten silmäluomien venyttely.
Vasemmisto taasen pitäisi stopin kansanmurhan suosiolle sekä olisi kauhea rikos mennä venytteleämään silmäluomiaan. Jo sen valmistelu olisi rikos.
Mutta kansa saa päättää, pulinat eivät siinä auta.
"Vasemmisto taasen pitäisi stopin kansanmurhan suosiolle sekä olisi kauhea rikos mennä venytteleämään silmäluomiaan. Jo sen valmistelu olisi rikos."
Ja mikä pahinta perssilmän venyttely ei ole enää rikos?
<<Mutta kansa saa päättää,<<
Hyvä vitsi !
Kyllä kansalla on päättäjät ja ne päättää . Ei ne paljon kansalta kysele ja siltä tää meno näyttää kyllä; ne päätökset tehdään aivan jossain muualla kuin Suomenniemellä.
Kyllä kansa päättää monessa asiassa.
Kuten päätti kerran äänestää ettei Kreikalle anneta lainaa. Ja miten kävi, heti vaalien jälkeen se, joka oli asian luvannut, oli ensimmäisenä lyömässä nimet lainapareihin. Mistä ei lopulta sitten ole kovin haittaa kertynyt, mutta kertoo vain kuvaavasti miten kansa päättää.
Samoin kuin rajat piti laittaa kiinni ja sitten kun sama porukka oli vallassa, ei rajoja voinutkaan laittaa kiinni, kun muut määräsi niistä eikä me itse.
Vähän aikaa sitten kansa päätti yllättäen ottaa suuren yhteislainan ilman mitään varoituksia, vaikka omatkin lainat kusee.
Mutta silti kansa päättää kun muuta keinoa ei ole. Ei voida tehdä sitä mieltä kukin nettihörhö on.
Voiko kansa vaihtaa Ahvenanmaan Suomen velkoihin?
Teoriassa Ruotsin kanssa siitä voisi käydä kauppaa. Venäjälle sitä ei kannata myydä eikä Virolla ole vara ostaa. Norjalaiset kylpee rahassa, mutta heitä tuskin saarenpahainen itämeressä kiinnostaa.
Ensin pitäisi neuvotella summa, mieluummin vielä vähän yli velkasumman ettei heti hetken päästä olisi sama summa taasen velkaa ja sitten järjestää kansanäänestys että myydäänkö niillä ehdoilla vai ei.
Tuskin edes täällä päässä olisi kovin vastustusta asialle, kun ahvenanmaalaiset puhuu jo muutoinkin ruotsia ja ovat olevinaan niin ruotsalaisia, niin heille olisi varmaan sama vaikka kuuluvat kansankotiin. Suomalaiset joutuisivat sitten pohtimaan asiaa isänmaan kannalta, että. kannattaako sitä myydä sen vuoksi kun eletty yli varojen ja taasen vastapainona tulisi se, että olisi vähän aikaa millä mällätä, voisi poistaa köyhyyden jakamalla kaikki rahat mitä siitä saadaan köyhille ja jättää rikkaita verottamatta.
Missäs näit valtion matelevan Jumalankaan edessä.
Apt7:51.
T:reetuvaa
Valtio tuhottava.☠️
Tv: Jahve✡️
Armeija ryömii vatsallaan. Vatsa on jumala ryömijöille ennen matoja.
Meillä on tekopyhä valtionjohto se kannattaa kansanmurhaa ja vaikenee ryömien piiloon kun - jääköön sanomatta!
Oletko nähnyt taas pahaa unta?