Uskallatko kohdata sisimpäsi ja oman haavoittuvuutesi?

Anonyymi-ap

Kykenetkö kohtaamaan itsesi ja sisäiset haavasi ja epävarmuutesi ja pienuutesi? jos kykenet, onnittelut sillä et ole silloin narsisti, etenkin jos osaat pyytää anteeksi ja korjata käytöstäsi ja otat vastuuta paljon itsestäsi ja valinnoistasi.

Mutta narsistit pakenee itseään ja ulkoistaa viat muille. He ei anteeksi pyytele koska ovat aina mielestään oikeassa. He juoruaa ja puukottaa selkään ja ovat ikuisella pakomatkalla itseään ja siksi kovin kiinnostuneita muiden asiosta.

Narsisti uskottelee itselleen olevansa suuri ja vahva, aina oikeassa ja kaikkeen syytön. ja jokaisen kohdalla hän on väärässä muttei kykene myöntämään sitä itselleen.

7

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Uskallatko sinä tunnistaa mielisairautesi ja hakeutua hoitoon?
      Varmasti ympäristösi kiittäisi.

    • Anonyymi00002

      uskaltaako narsistit edes pohtia tällaista kysymystä. hehän keskittyy muiden asioihin, ei sisimpänsä tutkimiseen.

    • Anonyymi00003

      Aloittajalla on liuta mt-ongelmia.

      • Anonyymi00004

        miksi et mene esim ikävä-palstalle vuodattamaan patoumiasi.


      • Anonyymi00005

        Tais kalikka kalahtaa narsistiin.


      • Anonyymi00007

        aloitajalla ei ole mt-ongelmia ja jos olisi, se ei olisi häpeä ja voisin sen kertoa. muita terveydellisiä ongelmia on mutta ajatuksenkulku toimii verrattain hyvin.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Tais kalikka kalahtaa narsistiin.

        Tahi nahkamiekka solahti ahnukseen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6348
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5865
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2833
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2268
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1958
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1108
    Aihe