Mistä rutisette ensi vuonna?

Onko samat aiheet vai vaihdatteko virttä?
31945
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Riippuu mitä kepuloiset suhmuroi

Äänestä
  • Eli sama virren veisuu.

    Äänestä

Kai persut ovat ensi vuonnakin ähtärin syöpä.

Äänestä
  • Silloin kun kepuloinen tai sosialisti ulisee niin tietää tehneensä oikein. Vanha Savolankylän sananlasku.

    1Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Silloin kun kepuloinen tai sosialisti ulisee niin tietää tehneensä oikein. Vanha Savolankylän sananlasku.

    Aivan, näillä mennään.

    Äänestä

Kaikesta.

Äänestä

Kyllä superläähättäjä aiheita keksii ei kannata olla siitä huolissaan

Äänestä

Eiköhän rahan työntäminen matkailuun, eläinpuistoon ja hotelliin jatku edelleen, vaikka se on käytännössä sama, kuin polttaisi seteleitä nuotiossa. Sitä myöden on varmaa, että tätä tullaan kritisoimaan myös julkisuudessa. Sehän on päättäjille aina ikävää, kun huonoja päätöksiä arvostellaan?

2Äänestä

Apulaisheriffi on suurin syyllinen .vaikuttaa negatiivisesti koko kuusiokuntaan.

Äänestä
  • Suurin syyllinen on demokratian puute = Kepun ylivalta ja siitä seuranneet huonot päätökset ja valinnat.

    1Äänestä

Virsi on sama, mutta säkeet vaihtuvat!

Äänestä

Ei ollenkaan huono virsi.tätä pitää aina välillä toistaa

Äänestä

Matkailu"bisnes" pysyy edelleen aiheena. Tänä vuonna siihen saadaankin paljon uutta potkua kun käräjät alkavat.

1Äänestä

Syytteet tullaan hylkäämään.

Äänestä

Pannaan pensselit santaan ja rukkaset naulaan
Eihän tässä muukaan auta
Kohta varmaan täytyy sovitella köyttäkin kaulaan
Kun ei rahat riitä jukulauta
Ja kun ei rahat riitä jukulauta
Eduskunnan neuvo on: "Rukoile ja kiitä."
Eihän se nyt pelkästään kai elatukseen riitä?
Työttömyyden ehkäisy näin sujuvasti toimii
Osa kansaa metsikössä puolukoita poimii
Eikö millään ole enää väliä?

Äänestä

Kiitos Keskusta ja sosialistit.

Aiheet ei lopu Ähtärissä.

Äänestä

Niinpä sama mies ja samaa jankutusta päivästä toiseen

Äänestä

oikeudenkäynti sekä vahingonkorvaukset

Äänestä
  • Persut eivät ymmärrä mitään anteeksiannosta edes näin joulun aikaan. Toivotaan että uusi vuosi tuo mädille omenille lähtöpassit huonon yhteistyön johdosta. Nyt viimeistään menneet pitäisi unohtaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Persut eivät ymmärrä mitään anteeksiannosta edes näin joulun aikaan. Toivotaan että uusi vuosi tuo mädille omenille lähtöpassit huonon yhteistyön johdosta. Nyt viimeistään menneet pitäisi unohtaa.

    Äitee, tuu auttamaan! Me just muiden kepulaisten kanssa tyrittiin matkailupuuhissa raskaasti. Pesrsnettoa semmoinen reilu 20 miltsiä, ja viälä koko kunnalle.
    Ai niin, ihan pikkasen anteeks, kato kun me ei nyt vaan osattu eikä muuten uskottu muita.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Persut eivät ymmärrä mitään anteeksiannosta edes näin joulun aikaan. Toivotaan että uusi vuosi tuo mädille omenille lähtöpassit huonon yhteistyön johdosta. Nyt viimeistään menneet pitäisi unohtaa.

    Eipä ymmärtänyt kepun vanhinkaan valtuutettu, kun puhui lähimmäisenrakkaudesta ja siitä siististi seuraavaksi haukkui omaneduntavoittelijat....

    Äänestä

Justiinsa joo kepulit kumppaneineen hassanut kymmeniä miljoonia taivaan tuuliin ja sisäpiiriläisille ja pitäis vaan unohtaa menneet.Näitä rosvoja pitää muistuttaa joka päivä tekemisistään ja tekemättä jättämisistä muuten se ei lopu.

Äänestä

Millaisia aiheita lähiaikoina tarjolla ?

1Äänestä
  • Aiheita näyttää riittävän

    Äänestä

No eihän tämä tollo osaa muuta jauhaa

Äänestä

Ensi vuonna riittää puhetta ,kun tunari veljesten aiheuttamat ongelmat nostetaan kunnolla päivänvaloon.on tulossa suorastaan mielenkiintoista luettavaa.

Äänestä
  • on on ,kepuveljet joutuu liriin

    Äänestä

lentoemäntä johtaa kepuveljiä, siltä ei röyhkeyttä puutu.

Äänestä
  • Kuka on lentoemo?

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Kuka on lentoemo?

    emäntä ilman lentolaitetta 😆😆

    Äänestä

No tehdäämpä Ähtärissä mitä hyvänsä, niin suppo ja kulli valittaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko samat aiheet vai vaihdatteko virttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu