Ukrainaan tulitauko kansanäänestyksen ajaksi..?

Siitä Seläski on nyt lässyttänyt pitkään.

Trump sitten tokaisi että eikö ole vaivattomampaa antaa parlamenttinne äänestää.
Venäjä ei nääs tulitaukoon suostu.

Ei ole Seläski enää kansanäänestyksestä puhunutkaan vaan on tukkinut siitä turpansa. 😂
10108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pietarin trolli ja v.tun tyhmä.

Äänestä

Kun perustuslaki ei anna mahdollisuuksia päättää alueluovutuksista, mutta eihän Trump oikein ymmärrä mitä laki on ja mitä ne tarkoittaa.

Äänestä
  • Kaikki lait voidaan muuttaa varsin helposti parlamentaarisesti.
    Varsinkin Ukrainan yksipuoluesysteemissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kaikki lait voidaan muuttaa varsin helposti parlamentaarisesti.
    Varsinkin Ukrainan yksipuoluesysteemissä.

    Ukrainassa ei ole yksipuoluesysteemiä.

    Äänestä

  • moloch_horridus kirjoitti:

    Ukrainassa ei ole yksipuoluesysteemiä.

    Vai että on ihan oikea oppositio?
    Anna mun nauraa.

    Äänestä

  • ??? Perustuslaki ei venynyt Janukovitsin erottamiseen, niimpä muutettiin perustuslakia. Joten Zelenskyn on turha siihen vedota. Myös Natoon hakemisen Zelensky liitti perustuslakiin 2021.

    Äänestä


  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    ??? Perustuslaki ei venynyt Janukovitsin erottamiseen, niimpä muutettiin perustuslakia. Joten Zelenskyn on turha siihen vedota. Myös Natoon hakemisen Zelensky liitti perustuslakiin 2021.

    "Zelenski liitti perustuslakiin".
    Olenkin tuumannut että äijä on diktaattori ja päättää yksin kaikesta.
    Muut ukkelit hymistelevät vaan palleillaan jotta saavat pitää päänsä.

    Äänestä

Heh heh, kyllä tuolla Trumpilla leikkaa.

Äänestä
  • Trumppi on jo tottunut ZelensKYYn ja EU:N sotaa haluavien VENKOILUUN ja haistaa jo kaukaa niiden juonet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Siitä Seläski on nyt lässyttänyt pitkään.

Trump sitten tokaisi että eikö ole vaivattomampaa antaa parlamenttinne äänestää.
Venäjä ei nääs tulitaukoon suostu.

Ei ole Seläski enää kansanäänestyksestä puhunutkaan vaan on tukkinut siitä turpansa. 😂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu