Miksi sotia meille Eu:lle Ukrainaa jota ei teoriassakaan ole kokonaisuudessan mahdollista saada ,tämähän on aivan hullua ! kumpikin vahtoehto on huono sodan häviö ja sodan voitto (toive ajattelua) mutta jos... niin siitä koruptoituneesta oligarkki maasta oolisi tullut niin hirveät kustannukset että ei mitään järkeä ja tästä kun häviämme sodan tulee myös kustannuksia !!!! HULLUA HÖLMÖLÄISTEN HOMMAA !
Miksei Suomi odi järkevää sotaa esim. Norjaa vastaan `?
Me voitettaisiin se sota 100 % varmuudella taloudellisesti molemmissa tapauksissa voitti sodan norja ja meistä tulisi Norjalaisia tai jos Suomi voittaisi ja Norjasta tulisi Suomalainen....molemmissa tapauksissa saataisiin rahaa aivan älyttömästi koska Norja on rikas maa....
Mitä järkeä on sotia käyhästä korruptoituneesta Ukrainasta Maailman ydinase ykkösen kanssa ??? maasta joka oli sne elätti huora kaiken lisäksi !!
ON TÄMÄ SUOMI SITTEN TYHMÄ MAA !
Norjalaisten kanssahan meidän pitäs sotia....
Miksi tyhmiä sotia kannattaa sotia Esim. Ukrainasta ? Ei mitään järkeä ! 100 Miljardia maksanut jo
6
113
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sota ja poliitikkojen sodan ja riidan haasto ja kansalaisten provosointi vihaamaan naapureita on poliitikkojen työtä MUTTA MEIDÄN POLIITIKOT ON VALINNEET VÄÄRÄN VIHAN KOHTEEN !
- Anonyymi00002
Päättäjät laskee Velat laskee saataviksi, kun ne räknää kuinka paljon ne saa Brysselistä rahaa itselle. Ei siinä kansan etu mitään vaikuta.
- Anonyymi00003
Norjaan ne ei lähde sotimaan koska on suuri vaara että ne on entisiä poliitikoita,varsinkin jos Norja voittaa.. kuten Siniselle puolueelle ja Ministereille kävi kun he alkoivat äänestäjiään vastaan sotimaan.
- Anonyymi00004
Sota on kansan huvia.
- Anonyymi00005
Kun soditaan itsemme konkurssiin Venäläisiä vastaan ,niin Venäläiset ei sitten hyökkää tänne kun niitä naurattaa niin meidän hölmöys ettei hyökkäyksestä tule mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38112576Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2685510Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2274029Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2562967Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192050Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191884Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks301192Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167963Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812