Purra lupasi vaalien alla. Et eläkkeisiin ei kosketa. kun haetaan säästöjä. Nyt lehdessä kertoo et myös eläkkeet ovat säästön kohteena. Työllä ansaittu etu. 😡😡😡💩💩
Persut pettää aina
19
289
Vastaukset
- Anonyymi00001
Et ole koskaan maksanut eläkkeitäsi. Olet säästänyt tuloistasi varmaan ja miten kehtaat valittaa? Sisä ja sun vasurisossut tuhosivat kaiken. Tämänkin. Hyi hemmetti.
- Anonyymi00004
Kokoomus natsit kiertää veroja, vievät rahansa veroparatiisien tileille. Ei ihme että Suomi on vajonnut. Omaisuus hankittu kovalla työllä 🤣🤣.
- Anonyymi00002
Pesuilla on koko maassa ns. vajaamiehitys.
- Anonyymi00003
Ainoa yhteistyö joka toimii niin valtakunnan kuin Ähtärinkin politiikassa on vasemmistolainen sd/keskustan yhteistyö. Heitä äänestäessä ei tule yllätyksiä ja päätökset ovat johdonmukaisia sekä kestäviä.
- Anonyymi00008
Kyllä, tuolla ajattelulla Ähtärin kaikki ongelmat ovat tulleet tietoisesti. Näin olen kyllä epäillytkin.
- Anonyymi00012
Ja lasku tulee myöhemmin korkojen kera.
- Anonyymi00005
Eläkkeet nimenomaan pitäisi pistää leikkuriin eikä köyhien viimesijaiset tuet. Ei kukaan tarvitse yli kahta tonnia eläkettä kuussa kun ei ole sitä itse edes maksanut.
- Anonyymi00007
Mene vetelys töihin. Me jotka olemme työuran tehneet. Meille kuuluu eläke. Teitä vetelyksiä rahoitetaan kotiin. 😡😡💩💩
- Anonyymi00010
Kyllä minun 40 v työuran palkastani meni joka kerta työeläke maksu..älä puhu paskaa!
- Anonyymi00006
Purra lupasi vaikka mitä ennen vaaleja.Nyt näet ettei ole luotettava.Tyypillinen persu.
- Anonyymi00009
Ei yksikään poliitikko ole luotettava.
- Anonyymi00011
Totta on että suuriin eläkkeisiin on tulossa reilu leikkaus.
- Anonyymi00013
Yli suuria eläkkeitä saa leikatakkin...kukaan eit tarvi kymppitonnin eläkettä...viis tonniaki on jo liian suuri
- Anonyymi00014
Meniköhän lainaus nyt ihan oikein? Voisitko launata sanatarkasti niin ei jää lukijalle väärää kuvaa?
- Anonyymi00015
Kepu tekee kasvua velkaelvytyksellä, viimeiset 15 vuotta jos enemmänkin Suomen valtio on elvyttänyt onko kasvu lähtenyt liikkeelle ?
- Anonyymi00016
Miten Ähtärin kunnan 117 miljoonan lainat hoidetaan 13 miljoonan tuloilla ja peruspalvelutkin pitäisi turvata ?
- Anonyymi00017
Isot eläkkeet voi osallistua talkoisiin.
Mutta alle 3000€ ei saa leikata - Anonyymi00018UUSI
Minulla ainakin nousi eläke.
- Anonyymi00019UUSI
Oottelen edelleen sitä demarien lupaamaa vappu satasta.Puhuu ne muutkin paskaa minkä kerkiäää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094640Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083390Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881887Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141450Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601240- 521210
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159- 551099