Miten lie mennyt Uusi Vuosi rakettien kanssa ihmisillä? Tuliko miten paljon lisää harjan tekijöitä, eli sokeita rakettien tiimoilta? Joka vuosihan joltain jotain lähtee, joko sormia, taikka näkö. Ikinä ei opita, että homman voisi hoitaa ammattilaiset.
Tuliko lisää
10
108
Vastaukset
- Anonyymi00001
Höpsis. Niin kaikessa on. Osa teloo itsensä ja osa ei. Oli kyseessä sitten leipäveitsi tai kengät. Annetaan ihmisten touhuilla sillä he aivan varmasti pärjäävät ilman holhousta. Huumevalistus voisi olla negatiivista että sen verran pitäisi muuttaa. Mutta muuten elämä kantaa itseään.
- Anonyymi00002
Mikäpäs siinä jos elämä kantaa kantaa, mutta maksaisi nuo itselleen raketeilla vahinkoa aiheuttaneet omilla rahoillaan, ettei typeryyden vuoksi tulisi yhteiskunnalle maksettavaa. Maksaisivat tyhmyytensä vahingot itse.
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Mikäpäs siinä jos elämä kantaa kantaa, mutta maksaisi nuo itselleen raketeilla vahinkoa aiheuttaneet omilla rahoillaan, ettei typeryyden vuoksi tulisi yhteiskunnalle maksettavaa. Maksaisivat tyhmyytensä vahingot itse.
Sossulle ilmoitus sairaalasta, jos alaikäiset käyttäneet raketteja!
- Anonyymi00003
Alaikäiset paukuttelijat poliisin kautta sossun puhutteluun vanhempineen!
- Anonyymi00005
Pennuille on vsrsa ostaa raketteja, muuten ovat leipäjonossa.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Pennuille on vsrsa ostaa raketteja, muuten ovat leipäjonossa.
Just! Sosialistien arvojärjestys tuo!
- Anonyymi00007
SDP haluaa Suomesta Neuvostoliiton!
- Anonyymi00008
Miksi Nasiman perhe pakeni?
- Anonyymi00009
Suomeenkin rantautui nyt lopullisesti maailmalta tunnettu monikulttuurisuuden muoto, jossa kehitysmaalaiset ampuvat uutena vuotena raketteja ihmisjoukkoon.
Suurissa invaasiomaissa kuten Saksassa ja Ruotsissa ilmiö on ollut olemassa jo vuosikymmenen. Nyt se saapui Suomeen. Helsingistä on raportoitu kymmeniä tapauksia, joissa kehitysmaista tulleet nuorukaiset ampuvat raketteja päin ihmisiä ja kohdistavat raketit väkijoukkoon.
Myös Espoossa tapahtui vastaavaa. Ainakin Kivenlahdessa oli useampia tapahtumia, joissa uussuomalaiset kohdistivat raketteja väkijoukkoon tai kohti yksittäisiä ihmisiä.
Ruotsissa oli yhteen aikaan trendi, että kehitysmaalaiset nuorukaiset tekivät metalliputkista köyhän miehen sinkoja. Putken toinen pää vasaroitiin umpeen. Putkeen pudotettiin raketti jota näin pystyi löyhästi tähtäämään johonkin suuntaan.
Toinen uuden vuoden monikulttuurinen ilmiö on aivan tolkuton roskaaminen. Jokainen voi käydä katsomassa paikkoja, jonne uusaateliset kokoontuvat ampumaan raketteja. Kaikki jätetään niille sijoilleen. Joka ainoa roska heitetään maahan. Sellaista asiaa ei tunneta kuin roskakori tai jätesäkki.
Aina vain pahenee.- Anonyymi00010
Ja suomalainen nuori on myös helposti otettavissa tähän tuhoamiseen mukaan
ELIKKÄ KOSKAS TÄMÄ KAIKKI TYSSÄTÄÄN RAKETTIHOMMAT SUOMESTA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061