Onnibus joutuu vetäytymään Tampere-Rauma väliltä ja lopettamaan OB22 ja OB21 ja sen sellaiset viritykset
Luen merkittäväksi päänahaksi sen, että...
14
398
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hienoa, että sinäkin olet saanut jotakin todellista aikaan linja-autoliikenteessä!
- Anonyymi00002
Mistä moinen katkeruus. Päivästä toiseen aloittelet tietynlaisia kirjoituksia.
- Anonyymi00003
Pekola KUKOISTAA ja SYÖ onnibusin PÄÄNAHAT YLISTYS PEKOLA YLISTYS LÄNSILINJAT!!
- Anonyymi00004
Elämäntehtävä istua koneella aamuöisinkin ja kirjoitella suomi 24 joukkoliikenne palstalle. Käy välillä vaikka kävelyllä.
- Anonyymi00006
Klo 15.55 ei ole aamuyö.
- Anonyymi00010
Anonyymi00006 kirjoitti:
Klo 15.55 ei ole aamuyö.
Mutta moni aloitus kirjoitetaan aamu yöstä.
- Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
Mutta moni aloitus kirjoitetaan aamu yöstä.
Jos työvuoro alkaa esim. klo 6.00, niin herään n. klo 3.45. Samalla kun aamupalaa mussutan, kirjoitan totuuksia tänne. Mitä ihmeellistä siinä on? Kävelyllä käyn ihan muulloin kuin aamuyöllä.
- Anonyymi00005
Avaaja vetää kättä lippaan aina kun näkee pitkälinjan bussin joka ei ole Onnibus.
Vielä kun pääsisi vielä ajamaan, mutta ikä ja kunto ei mahdollista sitä haavetta.- Anonyymi00007
Kättä lippaan PEKOLALLE ja LÄNSILINJOILLE!!!!!
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kättä lippaan PEKOLALLE ja LÄNSILINJOILLE!!!!!
Hulluus rehottaa!
- Anonyymi00009
Haittaako tuo ketään . Kävelköön köyhät
- Anonyymi00011
Ylistetään aloittajaa. Hän on ottanut Lauri Suuren paikan, ja onnistunut saamaan merkittävän päänahan. Saattaa joku häntä kadehtia.
- Anonyymi00012
Lauri ei ajanut Pekolaa suohon sillä sitä ei tuomittu kartellista eikä se ikinä nostanut pikkusormeaankaan Lauria vastaan. Pekolan nimi on puhdas, toisin kuin saastainen ExpressBus. Siksi pitäisin mieltymyksellisenä että Pekolan alkaisi käyttää omaa puhdasta nimeään ja hylkäsi saastaisen ExpressBus nimen.
- Anonyymi00015
Tsekkaa täältä kuumimmat deittiprofiilit 👀 https://Jessica.hoty.lat/Jessica#/?/?/e6d0iurde
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3519483Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat885932Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3665537SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden973911Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33332Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien682885Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal752862Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52643Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72578- 1142548