Luupäiset suomalaiset ei välitä paskaakaan murentamisyrityksistä.
Päin vastoin, nyrkit taskussa puristuu tiukemmin ja on valmiina toimimaan.
Päin vastoin, nyrkit taskussa puristuu tiukemmin ja on valmiina toimimaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Tiltun trollaus EI TOIMI VAAN ON VAIN VAHINGOLLISTA Venäjälle itselleen!
Haploryhmä N on Suomen miehillä yleisin isälinjan haploryhmä, jota kutsutaan usein "Niilon pojiksi", ja se kattaa noin 60 % suomalaismiehistä, erityisesti Itä-Suomessa, ja on tyypillinen suomalais-ugrilaisille kansoille. Se on levinnyt Aasiasta, alun perin syntynyt Kaakkois-Aasiassa, ja sen kantajat ovat vaeltaneet pohjoiseen viime jääkauden jälkeen. Suomalaiset kuuluvat pääasiassa sen alalajiin N1c (aiemmin N3), joka on syntynyt Siperiassa, ja sen yleisyys on vahva todiste itäisestä alkuperästä, vaikka tutkimukset ovat osoittaneet sen saapuneen myös eteläisempiä reittejä pitkin.
Venäläiset rusnyat on vaan venäläisiä rusnya. Ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin
Hellan lettas sentään rusnya Pietarista vauhdissa mukana jälleen
Suomalaisten esi-isät pakenivat pois Venäjältä, parempiin oloihin Suome niemelle, ja nyt Ano pakenee ulosottomiestä takaisin Venäjälle.
Se on tuhoisaa erityisesti Venäjän eduille Suomessa, joita ei ymmärrä enää kuin muutama kiihkouskovainen ja vanhat stalinistit. Sekä tietysti Paavo Väyrynen...
Uli uli mitä huonommat suhteet suomella on suurvaltoihin sen synkempi tulevajsuuden näkymä,kyllä trump vielä laskee tulleja.🤣🤣🤣
Venäläinen kansanluonne ei ole koskaan oppinut sitä, että suomalaista uhkailtaessa tämä vain käy yhä itsepäisemmäksi, kaivaen samalla poteroaan syvemmäksi.
Täsmälleen.
Mikäs ankkuri siellä huutelee?
Venäläinen kansanluonne
Minkä nimenomaisen kansan?
Venäjällä on yli 190 kansaa.
Niin, kutsutaanhan sitä ansaitulla arvonimellä "Kansojen vankila".
Useimmat Venäjän kansat tosin on jo täysin russifikoitu, joten voi yleistää.
Oppinut ..venäläiset?? Eihän ne rusnyat opi mitään nehän on vaan venäläisiä rusnya
Se ja sama samaa rusnya aivoinvoja kaikki ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan johonki lättiin
Käykö nato tiltu entistä itsepäisemmäksi, jos reservistä eronnut uhkailee nato tiltua
Satuolentoa pelottaa tosiaan kamalasti pelkurien uhkailut. Mahtava älyllinen kuvio! 🤣
Niin, ei suomalaiset kyllä uhkailemalla ja pelottelemalla taivu, se on varmaa.
No näköjään aivoinva rusnya ei oo seurannut eikä tiedä miten me Natoon liityimme. Itsehän vielä uhkailitte jos liitytään miten te rusnyat suututti siitä. Onko niinku aivoinva rusnya muistisi niin lyhyt tai faktat että tiedä missä mennään
Teini on niin lapsellinen. Tuskin uskoo itsekään juttujaan.
Ei tietenkään usko, vaan valehtelee aivan tietoisesti.
Puuduttava työ.
Ja aiheuttaa tuolle tiltulle mielenterveyden ongelmia, kuten selvästi on nähtävissä hänen kirjoituksistaan.
Ei tiedä itkeä vai nauraa tällekin joka tuota linkkiä jakaa koko ajan. Sääliksi käy kaveria.
Kukaan ei ole eroamassa mistään, vaan suomalaiset tekee juuri päinvastoin mitä te russan kätyrit itkette.
Russantiltut on jo hävinnyt sodan, syy on se että he PELKÄÄ ja sen vuoksi haluaisi luikkia pakoon.
Suomalaiset ei vastuutaan pakoile.
Tota ku ei Suomessa Suomalaiset oikein ymmärrä niin keitä Suomessa ovat jättämässä Naton kulutussodan syötävixi?? Kerropas nyt tänne päin siitä rusnya . Et sais niinku vähä nauraa ku puuttu tiedot mitä meinaat
RYZZÄ saa palkkaa niistä kaikista kirjoituksista. He tietävät itsekin kirjoittavansa täyttä skeidaa, mutta money talks bullshit walks
Ekkönää tajjuu pölijä jotta raha puhhuu yhtä paljo ku häriänpaska kävelöö.
Sehän saa rehua kaukalosta palkaxi
Tiedä siittä kuka pelailee johdetusti kirjoituksellaan mihinkin pussiin.
Mielipiteet tulee ottaa sellaisenaan, yksilön esittäminä.
Yleistykset kirjoituksessa todentavat sen, onko kirjoittaja yksilö vai trolli?
Aloitus edustaa trollia yleistyksineen?
Soopaa tunkevat.
Spämmäys tehoaa surkeasti. Venäläisten johtopäätös? Lisätään spämmäystä.
Kholodnaya finskaya pravda.
Olet jäljillä. Kun putinatsit ovat nähneet, että heidän vuosia jatkunut paskanjauhamisensa johtaa vain Venäjän ymmärtämisen liudentumiseen Suomessa täysin olemattomiin, miten putinatsi korjaa tilanteen?
Hän jauhaa entistäkin haisevampaa paskaa yhä kiihkeämmin! 💩
Kovasti ahkeroivat. Jos oikeakin työ maistuisi, niin ei tarvitsisi koko ajan sotia.
Selvästikään näillä ei ole tulospalkkausta. Jos olisi, niin nälkä kurnisi ja tulisi äitiä ikävä.
Minne se tehdään?
Russotrolleista se heppoisin joutuu painamaan yötä päivää. Tasan ei käy onnenlahjat, kun toimenkuvana on lannoittaa palstaa 😐.
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
Kuka tai mikä niistä on MIELESSÄSI heppoisin? 😂😂😂
Naton Varjoväki?
Päänsisäiset äänet piinaavat PIIIIP..., ja hän kärsii pahoista harhakuvitelmista. PIIIIP... on itsetuhoinen, ja PIIIIP... kamppailee useampaa diagnoitua sairautta vastaan ja menettää lisäksi MIELENSÄ PIIIIP...
Putinatsien 0,3 % on tänäänkin suomalaisten tyhmin 0,3 %.
Ressukkaa käy sääliksi 😵
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
Meillä on helppoa täällä Suomessa. Ei tarvitse mennä sotimaan ja varastaa wc pyttyjä ja pesukoneita. On kahvia ja voita ja jauhoja ja lämmintä vettä pesuun ja saippuaa ja shampoota ja juustoa. Jos haluu niin voi matkustella vapaasti ja käydä vaikka risteilyllä. Ei oo sensuuria kuten teillä netissä. Teilläpä ei voi kirjoitella niinku täällä Suomi24. Ja onx se Moskovassa auki vielä se korkea paska lähde joka monia päiviä suihkutti paskaa keskellä katua kansan iloinen 65metrin korkeuteen sitä aitoa venäläis paskaa kansan iloinen. Ja samoin Pietarissa oli yx pienempi. Kummia ootte. Ku paska suihkuttaa kadulla ylös .. kansanhuvia. No haiseehan se kyllä teille kotoista hajua. .. onkos vielä lähde auki kansalle haistelu ja katsomisen huvixiOn helppoa olla täällä Suomessa Natolainen. Huomenna risteilylle Tukholmaan rusnya. No ethän tiedä sellaisesta mitään. Käy netissä Silja risteily Helsinki- Tukholma. Niin tiedät jotain mitä te venäläiset voitte vain uneksia. Vastaileppas nyt rusnya
#Oletteko huomanneet miten ne vanhat puolustettavat arvot ovat muuttuneet?
Isämme taistelivat kodin, uskonnon ja isänmaan puolesta.
Isänmaasta on nykyään hiukan sopimatonta puhua, sehän on äärinationalismia.
Uskontoakaan ei sovi korostaa, ei siis kristinuskoa.
Ja kodin puolustamisessa tärkeimmäksi on noussut pesukoneiden ja vessanpönttöjen puolustaminen.
Uusien arvojen mukainen lupaus olisi nyt toisenlainen.
On taisteltava kodinkoneiden ja saniteettikalusteiden, suvaitsevuuden ja monikulttuurisuuden ja EU:n sekä globalismin puolesta.#
Säälittävää havainnointia. 💩
Spämmipete havaittu 😂
TUNTEEELLA!
Nato tiltun MIELESSÄ rokkaa SPÄMMIPETE!
Kirjoittaja yrittää olla vitsikäs, mutta tosiasiassa isänmaasta saa puhua niin paljon kuin sielu sietää. Kristinuskon korostaminen taas ei ole mitenkään kovasti muodissa liberaalin kristillisyyden, maallistumisen ja uskonnottomuuden yleistyessä.
Venäjä veisi meiltä kodinkoneiden, saniteettikalusteiden, ajoneuvojen ja elektroniikan lisäksi myös ajatuksen ja sanan vapauden, demokratian ja oikeusvaltion. Ei tarvitse kuin katsoa mikä on meininki idässä, niin ymmärtää mikä se olisi myös meillä. Ja paljon pahempana, sillä me emme ole venäläisen arvoisia.
Täälläkin on muutamia satoja viestejä, joissa profetoidaan miten armottomasti meille kostetaan, kun olemme kehdanneet auttaa pyhän Venäjän hyökkäyksen uhria. Ei ole syytä epäillä, että niin myös kävisi, jos antaisimme käydä.
"Tiedä siittä kuka pelailee johdetusti kirjoituksellaan mihinkin pussiin.
Mielipiteet tulee ottaa sellaisenaan, yksilön esittäminä.
Yleistykset kirjoituksessa todentavat sen, onko kirjoittaja yksilö vai trolli?
Aloitus edustaa trollia yleistyksineen?"
Tämän viestin jälkeen ei ole tullutkaan mitään luettavaa.
Russotrolleilla on tympeä työ.
Nato Tiltu TUNTEET pinnassa. Vituttaa niin ettei sanat riitä kertomaan?
Kerrotko itsestäsi?
Taitaa venäjän häviö ja hajoaminen kuitenkin vähän ketuttaa?
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
Nuorempana kiusattiin taustani takia, eikä yhtään auttanut, kun ei ollut tyttöystävää. Koulu ei oikein sujunut ja armeijaan en uskaltanut mennä kun siellä ei ole yksityisyyttä. Rahasta on koko ajan pula ja asun yhä äitini kanssa. Harrastuksia ei ole, mutta kamarissani osallistun someen. Olen somevaikuttaja, siinä olen hyvä ja aktiivinen. Kavereita on muutama ja juttelen heidän kanssaan netissä. Ovat asioista samaa mieltä kanssani.
... siis Ukrainaan ... häviö ja hajoaminen taitaa kuitenkin vähän enemmänkin taas ketuttaa?
Kaverit on etenkin Aussien kaksoikansalaisille tärkeitä. Myös ne jotka NAURAA sille.
Tietenkin voit sanoittaa satuolentosi täsmälleen haluamallasi tavalla.
Yötyö.
Nato Tiltulla loputon ÖYHÖTYÖ.
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
ÖYHÖYHÖYHÖYHÖYHÖTYÖSI lomassako sen havaitsit?
Tietenkin voit rakentaa satuolentosi täsmälleen haluamallasi tavalla.
Venäjän fasismidiktatuuri on käynyt vuodesta 2014 alkaen rikollista, imperialistista hyökkäyssotaa Ukrainassa ja jokainen joka tukee Venäjän fasismidiktatuuria on kanssarikollinen,
Poislukien ne jotka ovat eronneet tai eroamassa reservistä ja kannustavat Nato-suomen vastustajaa antamaan selkään Nato tiltuille.
Se kiihtyy nyt venäjällä ettei reserviin mennä.
Onneksi Suomessa tilanne täysin toinen, oman maan puolustaminen mahdolliselta hyökkääjältä on vahvoissa käsissä eikä ote lipsu.
😂😂😂
😂😂😂
Ei Suomalaisetkaan reserviin vapaaehtoisesti mene. Ne pakotetaan sinne lakiin vedoten ja rangaistuksella uhkaamalla.
Nato Tiltut tottakai menee Nato-reserviin vapaaehtoisesti, mutta tyhmyyshän on heille syntymälahja jonka ylijumala Santa Claus heille vuosittain tuo lentävällä porovaljakollaan Ho Hot taen..
Satunnaiskävijöille sen verran tämän lahkouskovaistyperyyden selitystä, että Santa Claus tarkoittaa 88-vuotiasta Klaus Schwabia, joka johti Maailman talousfoorumia WEF:iä 55 vuotta.
WEF on Saatanan keskeinen työkalu maan päällä ja Schwab niin muodoin Perkeleen käsikassara pahimmasta päästä.
Teinin elämän sisältö? Putin. Entä muuta? Ei ole.
Russotrollien työ on todettu jo ennalta toivottomaksi. Pahnan pohjalta on kaavittu 😂.
"pahnan pohjalta kaavittu" ei ole Suomalainen käsite tai sanonta. 💪😁
Mitä maata Nato Trolli mahtaa edustaa? 🤕
Voi ressukkaa 😂, eikö haluamasi viesti mene perille? No, otan osaa 🙂. Miksi oikein kerjäät sääliä?
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
Kaikenlaista sä MIELESSÄS havaitset?
Mitä muuta suomalaisten 0,3 % voi toivoa kuin sääliä?
Turha tiltuista on välittää, kaikki valheet on jo kuultu ja jäljellä on vain sekavaa mölötystä.
Mikään ei kyrsi suomalaista enempää kuin se, että joku koettaa vaikuttaa mielipiteisiin.
Se on nähty kotimaan politiikassakin ja hukkaan menee tiltujenkin yritykset.
Mielipiteistä pidetään kiinni viimeiseen asti.
Mutta ethän sä Nato Tiltu edes oo Suomalainen. Sää oot Nato-suomaloinen.
Näin Nato Tiltun mieleen vaikutetaan tehokeinoin.
https://www.youtube.com/shorts/9QbURHBLWfo
Se on kyllä hassua kun saa suomi24:lla muotoonsa niin että pahoittaa MIELENSÄ.
😂😂😂
#"pahnan pohjalta kaavittu" ei ole Suomalainen käsite tai sanonta. 💪😁
Mitä maata Nato Trolli mahtaa edustaa? 🤕#
Nato tiltu on niinku silleesteen "SPAGETIN NOKASSA", huipulla.
😂😂😂
Suoli24 puoltaa näitä keskusteluja, jos olisi asiallinen, niin sulkisivat. Mutta keskustelua valvovat köyhänperheen tyhmät vesat, niin mitä voi odottaa.
Teinin oma palsta.
NII JOO. AHA NO JOO...
Natotiltujen työ alkaa käydä ylivoimaiseksi!
😂😂😂
Spämmipete havaittu.
Näin Nato Tiltun mieleen vaikutetaan tehokeinoin.
https://www.youtube.com/shorts/9QbURHBLWfo
😂😂😂
Spämmipete havaittu 😂
Täällä näköjään kokoontuu Trumpin tämä yhdistys : ”USA:n pedofiiliveljeskunta” – Eliitti
Jeffrey Epstein -skandaali on tuonut
jatkaa pervoiluanne!
moraali soittaa hanuria!
Teini ressu 🥳
Uusi maailmanjärjestyskö?
Arvopohja katosi?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/Raelian_symbol.svg/220px-Raelian_symbol.svg.png
😱🥳🥳