ZelensKYYlä Lontoon Höpönassunpesän tuottamien "uutisten" eli rintaman tilannetiedotteiden varassa.
Kenraalit syöttävät Volodomyyrä ZelensKYYlle Lontoon Höpönassunpesän tuottamia "uutisia" rintaman tilanteesta.
Tämä lienee selvä asia ihan kaikille Suomalaisille. Nato Tiltuille ei.
ZelensKYYlä Lontoon Höpönassunpesän tuottamien "uutisten" eli rintaman tilannetiedotteiden varassa.
3
61
Vastaukset
- Anonyymi00001
ZelensKYYlä Nato-suomen Höpönassun Alex Stubbin MISINFORMAATION varassa?
Yhdysvaltain tiedustelujohtaja Tulsi Gabbard totesi tasavallan presidentti Alexander Stubbin osaksi Yhdysvaltain sisäpoliittista väärinkäyttöä.
Tiedustelujohtaja Tulsi Gabbard esitti sunnuntain puheessaan väitteitä siitä, että EU ja Nato haluavat toimillaan vetää Yhdysvallat sotaan Venäjän kanssa.
Gabbardin mukaan sotaa lietsovat EU:n syvältä olevat sotaa haluavat valtiot tekevät kaikkensa tuhotakseen presidentti Donald Trumpin yritykset saada rauha Ukrainaan ja Eurooppaan.
Yhdysvaltalaiskanava kysyi mielipidettä presidentti Alexander Stubbilta, josko Euroopan haluun jatkaa järjetöntä sotaansa edelleen. Stubb ilmoitti kuuluvansa halukkaiden koalitioon ja rahaa kuulemma on. - Anonyymi00002
Siksi Ukraina sota menee päin persettä kerta toisen jälkeen.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/Raelian_symbol.svg/220px-Raelian_symbol.svg.png - Anonyymi00004
Yksin kotona? Tapaa joku heti täältä 💦 https://Courtney.hoty.lat/Courtney#/?/?/cygi593so
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010936Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710399Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335841Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804654Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313146- 1713135
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391943Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981528Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61360Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161294