No niin. Nyt tuli kunnon MIES johtamaan kansliaa!
🇺🇦 Budanov: Hyväksyin presidentti Zelenskyin tarjouksen johtaa valtionpäämiehen kansliaa.
Jatkan Ukrainan palvelemista. Pidän presidentin kanslian päällikön tehtävää yhtenä vastuullisena virstanpylväänä maalle.
Minulle on kunnia ja vastuu keskittyä Ukrainan historiallisena aikana valtiomme strategisen turvallisuuden kriittisen tärkeisiin kysymyksiin. Kiitos luottamuksestanne!
Kiitos kaikille aseveljilleni ja koko GUR:n tiimille heidän yhteisestä työstään. Meidän on jatkettava oman osamme tekemistä – vihollisen voittamista, Ukrainan puolustamista ja oikeudenmukaisen rauhan saavuttamista.
Jatkakaamme yhdessä taistelua Ukrainan vapaan ja turvallisen tulevaisuuden puolesta!
Kuka Budanov???
Kyrylo Oleksijovytš Budanov on ukrainalainen sotilasjohtaja ja tiedustelupäällikkö. Hän on toiminut Ukrainan sotilastiedustelun päällikkönä elokuusta 2020 lähtien. Budanov toimi aiemmin Ukrainan ulkomaantiedustelupalvelun varajohtajana. Hänellä on kenraaliluutnantin arvo
Budanov: Hyväksyin presidentti Zelenskyin tarjouksen johtaa valtionpäämiehen kansliaa.
Anonyymi-ap
2
70
Vastaukset
- Anonyymi00001
Yksi trolli linkkasi jo viikko sitten videon missä Budanov ja Iso joukko Naton sotilasjohtoa sai surmansa Venäjän iskussa.
Tässä nähdään hyvin minkälaista hevonpsskaa nuo trollit levittää. - Anonyymi00003
Yksinäinen? Täältä löytyy seuraa heti 😈 https://Diane.hoty.lat/Diane#/?/?/893pa9g5t
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522127
- 622042
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131561- 621372
- 501339
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41855Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90727Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118717Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40653