Vantaassa ei mitään vikaa, vaikka se on Suomen rikollisin kaupunki?

Mistäköhän ne on sen Vantaan kaupunginjohtajan oikein löytäneet. Onko se jossain hätäaputöissä Vantaan kaupungilla?
14167
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Unelmakaupunki. Kuin.....Mogadishu.

Äänestä

Kaveri on Suomen rikollisimman kaupungin johtaja, ei kuitenkaan pysty päättelemään, että kaupungissa on jotain vialla, kun se on Suomen rikollisin. Apukoulustako ne tuon kaverin löytäneet?

Äänestä
  • Se on demari. Eli apukoululaista kehnompi.

    Äänestä

  • Varo sanojasi, ettet joudu pyytelemään anteeksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Se on demari. Eli apukoululaista kehnompi.

    Ei pätevin, mutta sopivin sanottiin kun valittiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Se on demari. Eli apukoululaista kehnompi.

    Demari eli verovarojen kavaltaja.

    Äänestä

Mikä lie tukityöllistetty.

Äänestä

Eikös Vantaalla ollut joku konkari pomo ja sai lahjustuomion ?

Äänestä

Jättäkää nyt se Vantaa rauhaan. Enemmän pitäisi huolestua noista hiihtäjistä. Tuleeko taas olympialaiset ilman yhtään mitalia?

Äänestä
  • Ei sieltä mitaleja tule jos ei anneta rauhassa valmistautua, vaan kehitellään katteettomia rasismisyytöksiä. Harjoitellakin pitäisi jossain Mogadishussa.

    Äänestä

Tietysti virkansa puolesta puhuu.

Äänestä

Se puolustaa palkkaansa ja
sulkee silmänsä rikollisuudelta.

Ei ole osaamista ja
sekin korvataan tukkimalla suut.

Matonalle…isoa muhkuraa.

Äänestä

Olisko aika muuttaa tapaa jolla
PALKATAAN JA VAIHDETAAN
JOHTAJIA VIRKOIHIN?

Hajauttaa valtaa, jos yhdellä. miehellä tulos on tämä?
Lisätään äänestyksiä, jaetaan valtaa, kuten sveitsissä.


EI TARKOITA 4-8 kpl kovapalkkaista ” pormestaria”!!!
PERSEILY VAAN PAHENEE KUTEN TUUSULASSA.

Äänestä

Hyvä kysymys, miten hlvetissä
Vantaan puskapäällikkö
kehtas sanoa, että … keisarilla ON ….vaatteet?

Venäläistä kahta totuutta,
ihan suoraa valehtelua.

Sama ne kaksi AY pomoa Vilman kommentosta. Tärkeää puhetta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mistäköhän ne on sen Vantaan kaupunginjohtajan oikein löytäneet. Onko se jossain hätäaputöissä Vantaan kaupungilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu