Ei sovi lainkaan tämmöinen kylmyys tavalliselle suomalaiselle, joka on tottunut jo lämpimiin kesiin. Viime kesä etenkin oli ihana.
Tulispa jo kesä ja helteet
14
120
Vastaukset
- Anonyymi00001
joo. 20c sisällä. suihkyssa törisin kylmästä niin etten meinannu saada harjalla pestyä enää
- Anonyymi00002
Joo, aamulla inhottaa herätä kylmään ja kuivaan ilmaan 🥶
- Anonyymi00003
Näyttää olevan ilmankosteus nyt 15-20 prosenttia. Taidan laittaa vettä astiaan lämpöpatterin päälle.
- Anonyymi00004
Ihana talvi ❄️. Maisemasta pois hurjastelevat pyörät ja vielä parempaa scooterit! Lähtekää vaikka Kanariansaarille valittamaan.
- Anonyymi00005
Mihin tavallinen suomalainen on tottunut ?
Eikös tavallinen suomalainen ole tottunut, että täällä on neljä vuodenaikaa ?
Mistä sitten valitettaisiin, jos olisi vain yksi vuodenaika ?
Aina näköjään täytyy valittaa, jos ei muuten, niin kenties valittamisen ilosta ?- Anonyymi00007
Kolme riittäisi: kesä, kevät, syksy
- Anonyymi00009
Minulle kelpaisi pelkkä ikuinen keskikesä.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Minulle kelpaisi pelkkä ikuinen keskikesä.
Joo olen samaa mieltä, en tarvitse talvea ollenkaan, siksi voi kohta lähteä täältä Suomen kylmästä muualle?
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Minulle kelpaisi pelkkä ikuinen keskikesä.
Samoin 🌞
- Anonyymi00006
Kaikki vuodenajat sopii suomalaiselle. Varsinkin talvella telttailu pyssy olalla on harrastusta parasta.
- Anonyymi00008
Suomalaiset tykkäävät pakkasista 😅🤣😂
- Anonyymi00012
Viime kesähän nyt ei sitten ensinkään ollut erityisen lämmin Suomessa, sitä aiemmat muutamat paremminkin. Heinäkuussa oli parin viikon lämpöiset, siinä se.
Nämä kylmät ja tuo viheliäinen viima kyllä opettaa pukeutumaan. Kyllä talvi kuuluu näille leveysasteille, mutta en määkään tykkää kovista pakkasista. Sellainen -10 olis ihan sopiva maksimissaan. No, -15 voi vielä mennä, mutta kun lähentelee -20 astetta tai menee sen yli, niin alkaa olla jo liikaa.
En pidä kesälläkään kovin korkeista lämpötiloista. Kun menee yli +25, niin alkaa olla jo liikaa ja etenkin jos +30 lähestyy tai ylittyy. En mielellään liiku kovalla helteellä ellei täydy niin kuin en kovalla pakkasellakaan.
Kohtuus kaikessa. Mutta neljä vuodenaikaa kuuluu Suomeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101054
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat261570Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 26472
- 47417
- 30406