ovatko länsimaatkin ajautumassa totalitarismiin, poliisi- ja urkkijavaltioiksi?
tälläkään palstalla ei saisi vapaasti analysoida terrorismin syitä ja USA:n ulkopolitiikkaa, vaan pitäisi hokea islam paha paha, Saddam paha paha, Venäjä paha paha. eli pitäisi olla ajattelematta itse.
tälläkään palstalla ei saisi vapaasti analysoida terrorismin syitä ja USA:n ulkopolitiikkaa, vaan pitäisi hokea islam paha paha, Saddam paha paha, Venäjä paha paha. eli pitäisi olla ajattelematta itse.
Vastaukset 4
Vanhimmat
edes mitä kysyt lapsiparka.
Meille nimenomaan toitotetaan noista maista päinvastoin ja sitä protestoimme-omilla aivoillamme.
Opettelehan ajattelemaan ensin- sitten se loppukin sujuu.
muuten otit englanninkielisen nimimerkin, mikset P(aska)-Korean kielistä tai venäjänkielistä?
Ja Saddam oli sitten mielestäsi jotain muuta kuin paha? No eihän parimiloonaa Saddamin lähi-idässa tappamaa sinulle mitään merkitse eikä sadatmiljoonat kommunismin uhrit kunhan vaan saa toteuttaa patologista USA vihaa.
Miksi muuten kirjoittelet keskellä yötä, no varmaan siksi kun tuli vedettyä ylipitkät päikkärit ja unelmoitua P(aska)-Korean suuresta johtajasta.
Vastustan Bushia ja jenkkien imperialismia, mutta en silti hyväksy näitä arabiterroristien tekemiä terroritekoja viattomia ihmisiä vastaan. Sen vuoksi turvatoimet on kiristettävä ympäri Eurooppaa erittäin tiukaksi ja poliisin valtuuksia on myös lisättävä. Tästä ei tule olemaan tavallisille kansalaisille mitään haittaa, vaan se on haittana ainoastaan näille terroristeille ja heidän suojelijoilleen.
En ymmärrä ollenkaan näitä ihmisiä joilta löytyy jonkinlaisia sympatioita näille terroristeille, sillä jenkkien politiikka ei silti oikeuta tappamaan viattomia ihmisiä. Saddam oli täysi diktaattori joka ansaitsi lähteä virastaan, ja kuolemantuomio olisi pienin mahdollinen rangaistus jonka Saddam voisi saada teoistaan.
otin siksi englanninkielisen nikin, koska osaan kyseistä kieltä eikä minulla ole mitään angloamerikkalaista kulttuuria vastaan kunhan eivät ala sitä väkisin tuputtamaan ja määräilemään esim. meidän teevee-tarjonnastamme.