Kangasalla on taas uusi auraus"yrittäjä". Tänään pyöri iso kuorma auto alaterän kanssa valtava suolasammio lavalla ja perässä pyörittäjä, siis motarikalustoa, mutta pikkuteitä yritti rahnuttaa johon oli jo päivien ajan tampattu lumi tasaiseksi, perässä tuli traktori kaivuri isointa kokoa sekin ja ajeli välillä terä ilmassa luuriaan tuijottaen vauhtia oli ainakin mutta turhaa työtä kuitenkin. Kaupunki saanut taas halvan ja parhaan suorittajan talven töihin. HOHHOIJAA, lumitykit vaan vielä mukaan niin on jotain aurattavaakin. Ei muuta.
Vastaukset 2
- Anonyymi00003
Nyt aamulla viiden aikaan kolistellaan ja höylätään 15 asteen pakkasessa Kangasalan keskustan katuja. Tämän vuoden puolella on ollut kovia pakkasia tarjolla mutta kukaan ei ole ymmärtänyt höylätä lunta silloin kun sitä on vähän sadellut. Keskustan kaduilla ei käytännössä olisi yhtään lunta jos aurausta ja höyläystä olisi jatkettu vuoden alusta asti tälle viikolle asti. Höylätkää samalla intensiteetillä jalkakäytäviä.
- Anonyymi00004
Joo tämä sama aloituksessa mainittu Lännen tuotemerkin traktori suhaa yöllä edestakaisin. Eikös yhdessä työn tilaajan sekä poliisin kanssa yhdessä ole sovittu että keskellä yötä ei aurailla. Vai pitääkö se joka kuukausi erikseen pamputtaa ja sopia?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS692238Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15895Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52786Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke44711- 43681
- 47634
- 80616
- 50585
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556