Pidän eläimistä enemmän kuin ihmisistä

Anonyymi-ap

Koira tai kissa ei ole koskaan sanonut mitään pahaa eikä se juorua tai tee ohareita kuten minulle on usein "ystävät" tehnyt.
Nykään ei ole ainuttakaan ihmisystävää eikä se enää haittaa koska on koira ja kaksi kissaa. Kun edellinen koirani kuoli kypsässä 15,5 vuoden iässä niin itkin surin pari kuukautta. Kun joku sukulainen kuolee niin en päätäni sellaisella vaivaa. Sinne meni, niitähän riittää. Valitettavasti.

6

239

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00003

      Autistipiirteiset ihmiset pitävät enemmän eläimistä kuin ihmisistä. En tiedä, mutta johtuuko siitä, että heidän on vaikeampi ymmärtää ihmisiä kuin eläimiä!

      • Anonyymi00004

        Ei ole sellaista onneksi.


    • Mutta entäs jos koirat puree ja kissat raapii?

      No tohon sukukaisten kuolemaan. Niin näin läheltä katsomaan joutuneena. Niin ei se kuolema oo paha asia. Loppujen lopuksi aika armollinen.

    • Anonyymi00006

      "Mitä enemmän/paremmin tunnen ihmisiä, sitä enemmän pidän eläimistä."

    • Anonyymi00007

      Eipä pettyneen tarvitse olla autisti,vaan ihminen oppii kaikesta kokemastaan kävelemään hiljaa,eli ajattelemaan ja huomaa eläin ei petä jätä tai kavalla ihmistä,kuten ihminen ihmiselle tekee. Toivon että ymmärrätte sanan kavallus koko merkityksen. Iloa sinulle joka kotieläimiä omistat. Niiden luottamus ja rakkaus säilyy aina loppuun asti.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      45
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      496
    Aihe