Koira tai kissa ei ole koskaan sanonut mitään pahaa eikä se juorua tai tee ohareita kuten minulle on usein "ystävät" tehnyt.
Nykään ei ole ainuttakaan ihmisystävää eikä se enää haittaa koska on koira ja kaksi kissaa. Kun edellinen koirani kuoli kypsässä 15,5 vuoden iässä niin itkin surin pari kuukautta. Kun joku sukulainen kuolee niin en päätäni sellaisella vaivaa. Sinne meni, niitähän riittää. Valitettavasti.
Pidän eläimistä enemmän kuin ihmisistä
Anonyymi-ap
3
83
Vastaukset
- Anonyymi00003
Autistipiirteiset ihmiset pitävät enemmän eläimistä kuin ihmisistä. En tiedä, mutta johtuuko siitä, että heidän on vaikeampi ymmärtää ihmisiä kuin eläimiä!
- Anonyymi00004UUSI
Ei ole sellaista onneksi.
Mutta entäs jos koirat puree ja kissat raapii?
No tohon sukukaisten kuolemaan. Niin näin läheltä katsomaan joutuneena. Niin ei se kuolema oo paha asia. Loppujen lopuksi aika armollinen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813172Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823629Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361379Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2731364Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1471299Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151264Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S131179- 811061
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184943