Pidän eläimistä enemmän kuin ihmisistä

Anonyymi-ap

Koira tai kissa ei ole koskaan sanonut mitään pahaa eikä se juorua tai tee ohareita kuten minulle on usein "ystävät" tehnyt.
Nykään ei ole ainuttakaan ihmisystävää eikä se enää haittaa koska on koira ja kaksi kissaa. Kun edellinen koirani kuoli kypsässä 15,5 vuoden iässä niin itkin surin pari kuukautta. Kun joku sukulainen kuolee niin en päätäni sellaisella vaivaa. Sinne meni, niitähän riittää. Valitettavasti.

6

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00003

      Autistipiirteiset ihmiset pitävät enemmän eläimistä kuin ihmisistä. En tiedä, mutta johtuuko siitä, että heidän on vaikeampi ymmärtää ihmisiä kuin eläimiä!

      • Anonyymi00004

        Ei ole sellaista onneksi.


    • Mutta entäs jos koirat puree ja kissat raapii?

      No tohon sukukaisten kuolemaan. Niin näin läheltä katsomaan joutuneena. Niin ei se kuolema oo paha asia. Loppujen lopuksi aika armollinen.

    • Anonyymi00006

      "Mitä enemmän/paremmin tunnen ihmisiä, sitä enemmän pidän eläimistä."

    • Anonyymi00007

      Eipä pettyneen tarvitse olla autisti,vaan ihminen oppii kaikesta kokemastaan kävelemään hiljaa,eli ajattelemaan ja huomaa eläin ei petä jätä tai kavalla ihmistä,kuten ihminen ihmiselle tekee. Toivon että ymmärrätte sanan kavallus koko merkityksen. Iloa sinulle joka kotieläimiä omistat. Niiden luottamus ja rakkaus säilyy aina loppuun asti.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe