Ei ole löytynyt "Totuutta" siitä, mikä on se pelastava usko. On vain erilaisia ihmisten tekemiä näkemyksiä, joiden ympärille on rakennettu lahkoja ja keskinäinen riitely kukkii. Ja sitten väitätte että teillä on jostakin elämää suuremmasta jokin Totuus?
Ei edes 2000 vuodessa?
13
120
Vastaukset
- Anonyymi00001
28👍
- Anonyymi00002
67.
- Anonyymi00003
Eikä löydu. koskaan.
- Anonyymi00004
Löytyy kyllä!
- Anonyymi00005
Millä vuosituhannella?
- Anonyymi00011
Anonyymi00005 kirjoitti:
Millä vuosituhannella?
On aina löytynyt totuus, etsikää, niin te löydätte, siinähän on päivänselvä kehoitus!
- Anonyymi00006
Kaikki eivät koskaan löydä. Eikä vika ole Jumalassa.
- Anonyymi00007
Jos olisi kaikkivoipa jumala, joka haluaisi ihmisten tietävän, niin ihmiset tietäisivät.
- Anonyymi00010
Anonyymi00007 kirjoitti:
Jos olisi kaikkivoipa jumala, joka haluaisi ihmisten tietävän, niin ihmiset tietäisivät.
Eräskin ateisti sanoi, kun häneltä kysyi jos hän saisi varman tiedon (kristinuskon) Jumalan olemassaolosta, menisikö hän kertomaan siitä ihmisille. Vastasi: En tiedä, en mä varmaan menis.
Ei olisi rohkeutta silloinkaan ja suhtautuisi siitä huolimatta asiaan noin välinpitämättömästi.
- Anonyymi00008
Yhteisymmärrystä ei ole, mutta paljon keskenään ristiriitaisia varmoja käsityksiä on. Tämän ei luulisi olevan mikään yllätys, jos on tarkastellut ihmisten kaoottista tapaa omaksua ajatuksia toisilta ja luulojen tuputuksen kirjavuutta.
- Anonyymi00009
Minun totuus on jälleen syntyminen ja karman laki.
- Anonyymi00012
En tiedä epäjumalauskoista, mutta kristinuskon kristallinkirkas totuus löytyy Raamatusta. Alussa yksilöllisesti saatu kylvö, alkaa itämään aikanaan. Pienet ihmeet ja rukous huokauksiin saadut rakkaudelliset vastaukset, herättivät uskoa, että tämä oppi on totta. Raamatun vaikeat kohdat, muuttuivat Jumalallisen viisauden lähteeksi. Toki paholainen aloitti massiivisen hyökkäyksen, nitistääkseen vihollisensa heti alkuun. Jeesus tuli ihmeellisesti aina apuun ja varjeli minua tekemästä pahuutta. Pyhä Henki antoi salaman nopeat vastaukset sanoihin ja olkean reaktion tilanteisiin. Nyt katson olevani aikuisuuteen kasvanut kristitty. Minulle "lahkot" täydentävät kristinuskoa, Jumalan syli on avara, Hän näkee kyllä lapsiensa vajavuudet, mutta iloitsee aidosta kristinuskosta ja Poikansa Jeesuksen tuntemisesta, vaikka se olisi yksilöllinen, mutta ydin terve. Isämme ei niuhota turhista, kuten me vajavaiset, Hän näkee kyllä henkisielumme sopukoihin. Meidän laajan kristittyjen joukon pitäisi olla rakastavia toisiamme kohtaan.
- Anonyymi00014
Chatti kuumien tyttöjen kanssa odottaa sua ❤️ https://Maria.hoty.lat/Maria#/?/?/hndlqn5gw
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751111
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557