ekoliikkeet

Anonyymi-ap

Hauska huomata mm. Vihreiden ja muiden ekoliikkeiden laiskuus.
80-90 luvulla me luonnonsuojelijat keskeytimme hakkuut mm. Ketjuilla kiinni puihin. Hyökkäsimme luonnontuhoajirn kotia ja taisimme vähän sakinhivutustakin antaa.
Se oli oikeaa patriotismia. Oli Soininvaara ja kumppanit. Nykyään vähän Helsingissä piipitetään, kun ei viitsitä käsiä sotkea. Saksassa pysäyttivät aikoinaan ydinvoimaloiden rakentamisen ja kivihiilen tuolla metodilla. Nyt Saksassa polttavat sähköverkkoon jne. Meillä vain levitellään käsiä ja valitetaan persuista mutta ei minkäänlaista käytännön toimia missään oikeassa luonnonsuojelu asiassa tai metsähakkuiden estämisessä.
Niin on tyhmiä, laiskoja ja mukavuuden haluisin luonnonsuojeliat.

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Taitavat ymmärtää esim.metsien kohdalla ettäverotulojakin tarvitaan, eli joidenkin pitää antaa tehdä töitä rauhassa. Toisekseen kun on paljastunut erilaisten "ekoilijoiden" kaksinaamaamaisuus, eli huutavat yhtä, mutta itse tekevät toisin niin kyllä kansalaiset ovt nähneet heidän keplottelunsa. Jokin Koijärven tapainen pelleily ei enään menisi läpi, tai synnyttäisi vastaiskun niin se kostautuisi vaaleissa. Kun vielä vihreiden keulakuva itse omalla toiminnallaan näyttää kuinka kaksinaamaisuus todellisuudessa toimii niin puunhalaajatkin huomaavat pluffin. Miten sille Koijärven keulakuvallekin todellisuudessa kävi, on herättävänä esimerkkinä nykyisille.

    • Anonyymi00002

      Eivät he puutu muihin kuin mediaa kiinnostaviin asioihin. Lisäksi jopa viherpoliitikot ovat mukana luontoa tuhoamassa. Esim. puh.joht. Virta Hangon suunnalla ja autoreissuilla ympäri Eurooppaa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      80
      4206
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      89
      3431
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      120
      3261
    4. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      96
      3209
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      102
      3077
    6. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2714
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      276
      2687
    8. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      83
      2512
    9. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      218
      2484
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      96
      2430
    Aihe