Niin ei pystynyt toisen maailmansodan aikanakaan, vaan antoi suoralta kädeltä' Saksan miehittää maansa. Olen käynyt kerran Tanskassa ja nähnyt sen velttoilevan meiningin ihmisissä siellä.
Tanska ei pysty huolehtimaan Grönlannin turvallisuudesta
8
163
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niin, jos tarkoittanet tuota Trapin asiaa.🤣
USA:lla on oikeus laittaa Glönlantiin tykikohtia koska haluavat, eikä Trabin tarvitse edes ottaa sitä ns, haltuunsa lainkaan.
Kun lukee, niin siellä on mustaa - valkoisella tehdyt asiakirjat. - Anonyymi00002
Olet kerran käynyt Tanskassa🤭😂
Kantisko pitää leipäläpinsä kiinni ja keskittyä vain ihan siihen omaan pihapiiriin.🫣 - Anonyymi00003
Tanskalaiset voisivat ottaa oppia eteläpohjalaisista.
- Anonyymi00004
EU, Kiina ja muut sivistysvaltiot perustamaan yhteiset turvajoukot Grönlannin turvaksi ja tuli vapaa, jos joku vihollismaa uhkaa itsenäistä valtiota...
- Anonyymi00005
Aikooko ne miehittää sen Hobby Hallin TANSKASSA?
- Anonyymi00006
Tanskan uusi kuningas Fredrik lopetti kaksi vuotta sitten vuosisataisen perinteen. Jätti toivottamatta "Jumalan siunausta" maalleen. Vetosi maan nykyiseen monikulttuurisuuteen. Maallistuminen ei ole hyvä asia valtiolle.
- Anonyymi00008
Maallistuminenhan on erittäin hyvä asia. Mitä Venäjälle tapahtui, kun se kristillistyi? Hyökkäsi Ukrainaan heti.
- Anonyymi00007
Miten liittyy Seinäjokeen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1193135Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352192Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032108Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301968Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441951Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101182Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12935Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880