Maailmalla

leviää huolil asten turvallisuudesta ja seta ajetaan pois kouluista jo monissa maissa ja koskahan suomessa.https://www.facebook.com/photo/?fbid=1420540363009156&set=a.121546186241920
11115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

SETA-uskonto pitäisi kieltää !

Äänestä

Ne pitäisi ripustaa lipputankoon sateenkaarilippu kaulan ympäri.

Äänestä

Lasten ja nuorten seksuaalinen häirintä disinformastioĺla ja valheilla tulee kriminalisoida. Vanhempien ja virkakunnan on estettävä ideologian pääsy kouluihin ja päiväkoteihin.

Äänestä

Seksuaalivähemmistöjä raivona vihaavien kannattaisi muuttaa Venäjälle. Siellä on täsmälleen teidän arvojenne mukainen ihanneyhteiskunta.

Äänestä
  • ri niitä kukaan vihaa mutta voisivat pitää turpansa kiinni

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    ri niitä kukaan vihaa mutta voisivat pitää turpansa kiinni

    Sanoo vihaaja tyylipuhtaalla vihapuheella, jolla halua kieltää tietyiltä ihmisiltä kaiken sananvapauden. Mutta me emme elä sinun ihannevaltiossasi Venäjällä, vaan demokraattisessa oikeusvaltiossa jossa vähemmistöilläkin on tasa-arvoiset oikeudet.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sanoo vihaaja tyylipuhtaalla vihapuheella, jolla halua kieltää tietyiltä ihmisiltä kaiken sananvapauden. Mutta me emme elä sinun ihannevaltiossasi Venäjällä, vaan demokraattisessa oikeusvaltiossa jossa vähemmistöilläkin on tasa-arvoiset oikeudet.

    no niin...

    Äänestä

Ne samat hörhöt jotka kieltäytyivät ottamasta koronarokotetta uskovat tosissaan että biologisia sukupuolia on vain 2 ja levittävät nyt natsipropagandaa että alaikäisten sukupuolenkorjaus leikkaus olisi väärin.

Äänestä
  • Oikeasti biologisia sukupuolia on vain kaksi nämä muut ovat siitä poikkeavia häiriötiloja jotka tietenkin juuri tässä ajassa hyvin kärkkäästi pyrkivät vastustamaan kaikkea analysointia ja arvostelua.

    Paikkansa kaikilla, mutta olisiko mitään lopettaa riemunkirjavien sateenkaarirättien liehuttelu ja yli-ihannointi ?

    Kaikki ampuu pahasti yli ja näin on ollut jo viimeset 15 vuotta : (

    Äänestä

Kannattaa ihailla Putinin Venäjää ja sen arvoja. Siellä kaikki on ihanaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

leviää huolil asten turvallisuudesta ja seta ajetaan pois kouluista jo monissa maissa ja koskahan suomessa.https://www.facebook.com/photo/?fbid=1420540363009156&set=a.121546186241920

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu