Viime vuonna Trumpin himoitseman Nobel-palkinnon (Trump oli omasta mielestään itse sen ansainnut, muka 7-8 sotaa lopettaneena) , Nobel-palkinnon saaja olikin venezualainen nainen ! Ehkä se ottikin Trumpia niin paljon päähän, että hän kostoksi halusi aiheuttaa pelkoa ja sekasortoa Veneziassa ja pidätytti presidentin vaimoineen, sekä halusi vielä kostoksi hyötyä Venezian öljytuotannosta omimalla sen yhdysvaltalaisille. Trumphan ei näy paljon piittaavan kansainvälisistä sopimuksista!
TRUMPIN KOSTO NOBEL-PALKINNOTTA JÄÄMISESTÄ?
Anonyymi-ap
359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sen vuoksi tuo nobel voittaja oppositon edustaja joka ei ole rikoksissa mukana, ei ole rikostrumpin mielestä "luotettava" vaan se toinen mikä rodgiges akka kelpaa diktaattorin oikea käsi??
Trump eli Oranssi on tyhmä narsisti!
Trump on niin itserakas ja kaikenlisäksi luulee olevansa kaikessa kaikkia muita parempi, että ihan kostolta tuo käytös tuntuu. Sitäpaitsi trump haluaa aina ja kaikessa hyötyä, eikä tunne sääliä ketään kohtaan. Toisaalta hän välillä tuntuu lapsenomaiselta, kun olkapäitään keikutellen, huulet tötteröllä kehuu itseään. Sitäpaitsi, eikö tuntunut kostolta sekin edellisten vaalien jälkeen, kun hän hävisi, ja lietsoi kannattajiaan kapinoimaan.