Hullu johtaja maassa ajaa usan mustalle tielle!
Usa naulaa arkkunsa Grönlannilla
4
93
Vastaukset
- Anonyymi00001
Välivaalit edessä. Huru-ukko pelkää tappiota.
Pelkää, että joutuu vastuuseen, kun yllytti äänestäjänsä Kongressitalolle riehumaan. Vankilaan saattaa joutua. Sinnehän tuo kyllä kuuluukin.
Lakien vastaisesti toimi Venezuelan asiassakin.- Anonyymi00002
Se on venäjän tiellä, kun vastoin lakeja hyökkäsi salakavalasti Venezuelaan, niin kuin putin Ukrainaan.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Se on venäjän tiellä, kun vastoin lakeja hyökkäsi salakavalasti Venezuelaan, niin kuin putin Ukrainaan.
Salakavalasti, mutta taitavasti ja nopeasti, ei yhtään vainajaa.
Putiinin joukot sotineet jo nelisen vuotta ja ukrainalaisten lisäksi omia mennyt jo 1,1 miljoonaa... - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Salakavalasti, mutta taitavasti ja nopeasti, ei yhtään vainajaa.
Putiinin joukot sotineet jo nelisen vuotta ja ukrainalaisten lisäksi omia mennyt jo 1,1 miljoonaa...Putin on sotinut Ukrainassa jo vuodesta 2014 lähtien eli tänä vuonna siitä tulee jo 12 vuotta. Ei loppua ole näköpiirissä, jos Putin siitä voi päättää….
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1346270Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352549Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266