Eikö persuista ole mitään OIKEAA pahaa sanottavana?

On vain sellaista perustelematonta yleistä ja paikkansapitämätöntä soopaa
"persut on tyhmiä"
"Persut on rumia"
"Persut on Venäjän ystäviä"
"Persut tappaa Venezuelassa"
"Persut ei saa naista"
"Persut mamuttaa Suomen"

Siinä onkin erinomainen puolue kun mitään oikeaa vikaa ei löydy. Eikä typerykset kykene kuin tuollaisiin 6-vuotiaiden heittoihin.

Onko se joku pahan olon purkukeino, tapa etsiä syyllistä omaan heikkoälyisen mitättömyyteen?
579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Liian pehmoja ja lempeitä rikollisille. Ja sossuloisille.

Äänestä

Persut on RASISTEJA HOMOJA

Äänestä

Keskiverto persu on sivistymätön koulupudokas ja natsirasisti, joka netissä suoltaa äärioikeistolaista populismia ja öykkäröivää vihapuhetta eri kansanryhmistä ja valehtelee aina aivan yhtä törkeästi kuin pahimmat ryzzänkätyrit.

Minusta se on aivan tarpeeksi pahaa.

1Äänestä

Persut ovat loistavasti hoitaneet itse maineensa pilaamisen. Taloustaidot surkeat, epäluotettavia äänestäjien pettäjiä, ratsastavat rasismilla....

Äänestä

Perussuomalaisten julkisuuden henkilöiden kielenkäyttö ja tavat ovat usein ala-arvoisia.
Usein nämä möläyttelevät julkisuudessa älyttömiä juttuja. Näitä ovat sanoneet paitsi kansanedustajat ja ministerit myös alue-edustajat ja kuntien luottamusmiehet.
Tätä tapahtuu jokaisella hallinnon tasolla. Miksi on näin?
Onko jäsenistöön kerääntynyt sellaisia ihmisiä, joiden on vaikea arvioida omia puheitaan ja käytöstään? Vai onko tällaiseen käytökseen ohjeistettu puolueen taholta? Pääasia, että puolueen edustajat huomataan hyvässä tai pahassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On vain sellaista perustelematonta yleistä ja paikkansapitämätöntä soopaa
"persut on tyhmiä"
"Persut on rumia"
"Persut on Venäjän ystäviä"
"Persut tappaa Venezuelassa"
"Persut ei saa naista"
"Persut mamuttaa Suomen"

Siinä onkin erinomainen puolue kun mitään oikeaa vikaa ei löydy. Eikä typerykset kykene kuin tuollaisiin 6-vuotiaiden heittoihin.

Onko se joku pahan olon purkukeino, tapa etsiä syyllistä omaan heikkoälyisen mitättömyyteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu